Vacek: Doufám, že zapadnu a stanu se důležitou součástí Pardubic. Fyzicky snad brzy budu na maximální možné úrovni

Čtyřiatřicetiletý exreprezentant s velmi pestrou zahraniční minulostí Kamil Vacek se ocitl v Pardubicích a díky novému východočeskému angažmá se tak jednoznačně vrátil ke svým kořenům.

Vacek: Doufám, že zapadnu a stanu se důležitou součástí Pardubic. Fyzicky snad brzy budu na maximální možné úrovni

Své první fotbalové krůčky totiž dělal v Dolní Dobrouči nedaleko Ústí nad Orlicí a později prošel také Rychnovem nad Kněžnou. Tamní region má tedy ve svém srdci...

"Je pravda, že jsem se narodil v Pardubickém kraji a vždy jsem měl, a dodnes mám, k tomuto regionu blízko. V rozhodování kde pokračovat to byl jeden z hlavních faktorů. V mém věku už člověk zvažuje spoustu věcí, myslí na rodinu, a příchod do Pardubic tak dává smysl i po této stránce. Možností jsem měl víc, ale rozhodl jsem se na základě přesvědčení, že vedení klubu ve mně má důvěru a já se budu snažit ji na hřišti oplácet," informoval na stránkách fkpardubice.cz exsparťan.

Jak vnímá svůj nový klub, který je prvoligovým teprve druhým rokem? "Vím, že Pardubice byly pro každého soupeře nepříjemné, protože zvládají těžké zápasy a bojují vždy do až konce. Dokáží bodovat i venku, nejen v Ďolíčku a tým má svůj charakteristický styl, který se nemění. Doufám, že do týmu zapadnu a stanu se jeho důležitou součástí," přidal nový spoluhráč Čelůstky, Jeřábka, Černého a spol.

Je připraven na roli jednoho z lídrů? "Být lídrem není o věku, ani o zkušenostech. Je to o tom, jak působíte a co předvádíte na hřišti. Nějaké zkušenosti už mám a věřím, že budu schopný klukům pomoci, ale fotbal je kolektivní sport, bude záležet na každém hráči, ne jen na těch starších," doplnil na stránkách fkpardubice.cz zkušený středopolař, jenž se po celý leden připravoval individuálně. "Když jsem řešil svůj vztah s Bohemkou, trénoval jsem mimo tým. Připravoval jsem se individuálně, nicméně je to trochu handicap neabsolvovat týmové tréninky. Fyzicky se ale cítím dobře a věřím, že brzy budu na maximální možné úrovni. Škoda, že se nestihlo vše vyřešit tak, abych mohl odcestovat s týmem do Španělska, ale věřím tomu, že budu naplno připravený velmi rychle," zakončila na fkpardubice.cz nová akvizice Pardubic, k jejímuž debutu s největší pravděpodobností dojde o víkendu proti druholigové Dukle.

Hodně důležitý hráč pro ofenzivu Zbrojovky sice měl pár nabídek, ale z Brna určitě neprchá, ba naopak

Zdroj: fkpardubice.cz