Příhoda: S výkony rozhodčích jsme spokojení, ten tým je mladý a některé zápasy byly těžké, toto kolo bylo až nad očekávání

V posledním ligovém kole se pánům rozhodčím poměrně dařilo. Komise nezaznamenala žádnou velkou chybu. Souhlasila i s vyloučením pardubického Jeřábka.

Příhoda: S výkony rozhodčích jsme spokojení, ten tým je mladý a některé zápasy byly těžké, toto kolo bylo až nad očekávání

Vyloučení Jeřábka bylo smolné i z toho důvodu, že sám hráč vstřelil proti Hradci Králové gól, ale pardubický kapitán předtím zasáhl do obličeje Michala Leibla a sudí Jan Petřík po zásahu VAR gól odvolala a Jeřábka navíc poslal předčasně do kabin.

„Na komisi jsme se shodli, že za nás je to červená karta. Úder do obličeje, bylo to bez míče. Drželi se vzájemně, což může být polehčující okolnost pro disciplinární komisi,“ prozradil předseda komise Radek Příhoda, jehož slova citoval web sport.ceskatelevize.cz

Další správné rozhodnutí bylo v zápase Ostravou – Olomouc. Když domácí Boula ostře fauloval hostujícího Daňka na kotník, rozhodčí Tomáš Batík vytasil pouze žlutou kartu. VAR tentokrát nezasáhl.

„Z našeho pohledu je to hodně hraniční situace. Jsou tam aspekty jak žluté, tak i červené karty. Rozhodčí udělil žlutou kartu a my to jeho rozhodnutí akceptujeme. Kdyby dal červenou, také bychom to akceptovali. Jsou situace, které jsou prostě na hranici. Musíme vzít oboje. Odřídil utkání velmi dobře,“ objasnil Příhoda.

Předseda komise je zatím s výkony sudích v jarní části spokojen, až na výkon Pavla Orla, kterému se nepovedlo čtvrtfinále MOL Cupu mezi Slavií a Spartou (0:2).

„Z našeho pohledu je to hodně hraniční situace. Jsou tam aspekty jak žluté, tak i červené karty. Rozhodčí udělil žlutou kartu a my to jeho rozhodnutí akceptujeme. Kdyby dal červenou, také bychom to akceptovali. Jsou situace, které jsou prostě na hranici. Musíme vzít oboje. Odřídil utkání velmi dobře,“ dodal Předseda, jehož slova nabídl web sport.ceskatelevize.cz.

Zdroj: sport.ceskatelevize.cz