Mbappé i Haaland do Realu? Šéf španělské La Ligy je přesvědčen že je to jasné a mne si ruce

Prezident španělské La Ligy Javier Tebas je přesvědčen, že Kylian Mbappé i Erling Haaland zamíří v létě do Realu Madrid. FC Barcelona a Juventus Turín podle něj v současné době nemohou konkurovat Bílému baletu v jeho snaze získat útočné duo. A to kvůli svým finančním problémům.  

Mbappé i Haaland do Realu? Šéf španělské La Ligy je přesvědčen že je to jasné a mne si ruce

Konkurence z Anglie nebo Itálie se nebojí, Francouzi podle něj nemají šanci. "Madridští hráči získají Mbappého i Haalanda. Barcelona a Juventus jsou v současné době v troskách. Příchod Mbappého je pro La Ligu skvělou zprávou. To nejlepší, co se mu mohlo stát," prohlásil pro list Daily Mirror prezident nejvyšší španělské soutěže Javier Tebas sebevědomě. A počítá, že s těmito dvěma hvězdami získá jeho soutěž miliony nových diváků. Především na ostatních kontinentech.

Mbappé a Haaland jsou dle očekávání nejvzácnější zboží o které se bude na přestupovém fotbalovém trhu v létě licitovat. Mbappému končí v Paris Saint-Germain smlouva a ani obří částky, které by z něj udělali nejlépe vydělávajího fotbalistu planety jej zatím nepřesvědčili k podepsání nové. Haaland zase má ve své smlouvě s Dortmundem výstupní klauzuli ve spekulované výši 75 milionů eur a podle všech signálů směřuje k tomu, že v létě kývne některému zájemci o přestup. Klubů ochotných aktivovat jeho výstupní klauzuli a zaplatit provize jeho agentu Minu Raiolovi je více než dost. Zájem vedle Realu mají mít třeba oba Manchestery. 

Šéf španělské nejvyšší soutěže Javier Tebas zároveň nicméně přiznal, že Mbappého příchod do Realu ještě není stoprocentní, ale stoprocentně dle něj nezůstane ani v Paříži. "O Mbappém nemám dostatek informací. Jen málo hráčů neprodloužilo smlouvu se svým zaměstnavatelem půl roku před jejím vypršením a pak v klubu pokračovali," připomněl Tebas. V posledních dnech se na toto konto šíří informace, že Mbappé měl být zklamán výkonem Realu v osmifinále Ligy mistrů a má prý zvažovat i variantu Liverpool.

zdroj: Daily Mirror