Coufal po Watfordu a před cestou na Leicester: Jsme velká rodina a jsme zpátky na vítězné cestě!

Prohry s Manchesterem United a Leedsem West Ham z příček zajišťujících v příští sezóně Ligu mistrů nesundaly, i tak si ale tým po hubené výhře 1:0 nad sestupem ohroženým Watfordem podle Vladimíra Coufala docela oddechl.    

Coufal po Watfordu a před cestou na Leicester: Jsme velká rodina a jsme zpátky na vítězné cestě!

“Bylo pro nás velmi důležité vyhrát, protože jsme za sebou měli dvě prohry, takže ačkoliv to nebylo z naší strany skvělé představení, máme tři body a udrželi jsme čisté konto,” zhodnotil pro klubovou televizi vítězství 1:0 nad Watfordem pravý bek tým Vladimír Coufal. Který se do statistik zápasu zapsal žlutou kartou za řeči v poslední desetiminutovce. Zároveň si pochvaluje, jak soudržný tým se v kabině WHU podařilo vytvořit. “Fungujeme jako velká rodina, důvěřujeme si, na hřišti bojujeme jeden za druhého,” svěřoval se Coufal. A doufá, že si tým tohoto ducha udrží i do nedělního střetu na hřišti Leicesteru.

“Myslím, že to bude úplně jiný typ zápasu. Leicester  chce hrát, chce být dominantní na míči, prostě hrají úplně jiný styl fotbalu než Watford,” zamýšlel se Coufal nad tím, co West Ham čeká o víkendu. Leicester je shodou okolností tým, proti kterému Coufal před rokem po příchodu do Londýna debutoval. “Je to legrace, už je to tak dávno,” usmíval se Coufal s tím, že doufá, že si odstupem vítěznou premiéru zopakuje. 

West Ham v posledních týdnech jede jako na houpačce, kdy série výher střídají série porážek. Fanoušci Kladivářů viní z proměnlivé formy úzký kádr spoléhající na několik klíčových jmen (Rice, Antonio, Bowen, Souček), kouč WHU David Moyes nicméně i přes to svůj tým během zimního přestupového okna neposílil. Kádr navíc aktuálně skandálem s týranou kočkou “oslabil” obránce Kurt Zouma, kterého si nicméně kvůli chabé formě Issy Diopa (po zápase FA Cupu na Kidderminsteru se fanouškovský web WHU vyjádřil, že Diop by už nikdy za tým neměl nastoupit) a zranění Ogbonny Moyes nemůže dovolit posadit.

zdroj: whufc.com