Exjednička Sparty odmítla Manchester United! Nechtělo se mu krýt záda De Gey

Bývalá brankářská opora Liberce a Sparty neměla zájem o výměnu do slavného Manchesteru United. Martin Dúbravka si podle anglických novinářů spočítal, že za výborně chytajícím Španělem De Geou by se na Old Trafford ani přes trable Rudých ďáblů do brány nedostal.  

Exjednička Sparty odmítla Manchester United! Nechtělo se mu krýt záda De Gey

Nepříchází v úvahu. Na Old Trafford si nekopnu, záda de Geov krýt nebudu. Nějak v tomto smyslu smetl v poslední den přestupového okna Martin Dúbravka nápad funkcionářů Newcastle United, že by si na hostování vyměnil místo s Deanem Hendersonem. Straky dle těchto představ měli získat nevyužívaného gólmana širšího kádru anglické reprezentace, David De Gea na Old Traffordu velmi zkušené krytí. Bafuňáři United s transakcí souhlasili. Ale slovenský gólman řekl ne. A transfer, který měl obsahovat pro Newcastle i možnost po sezóně podepsat Hendersona na trvalo se neuskutečnil.

Newcastle byl  (a vlastně pořád je) v posledních týdnech v popředí přestupových spekulací ve světě fotbalu. Jejich problematické postavení v Premier League (aktuálně se poprvé v sezóně vyšvihli mimo sestupové pozice) a nový bohatý majitel zapříčinili, že je tým spojován s kdejakou hvězdičkou. A i když největší jména zatím lákání Strak nereflektovala, i tak Eddie Howe utratil v lednu 100 milionů eur, kdy klub ze severovýchodu podepsal smlouvy s Kieranem Trippierem, Chrisem Woodem, Brunem Guimaraesem, Danem Burnem a Mattem Targettem. Jeden dílek skládačky se ale doplnit nepodařilo. Jasnou golmanskou jedničku. 

Tu Newcastle postrádá, mezi třemi tyčemi už se protočily tři jména (vedle Dúbravky i Darlow a Woodman) a Eddie Howe podle novinářů Manchester Evening News velmi stál o nevyužívanou dvojku z Old Trafford. Ale třiatřicetiletý Martin Dúbravka řekl na navrhovaný transfer ne. A hodlá dál bojovat o místo v St. James Parku. I kdyby to mělo být dočasně, protože se předpokládá další přestupová ofenziva černobílých, pokud se udrží v Premier League.

zdroj: Manchester Evening News