Spartu údajně spolu s Basilejí a ruskými celky zajímá současný majetek Newcastlu s minulostí na Emirates Stadium

Poslední obchod Sparty s Newcastlem United ještě není úplný dějepis. Došlo k němu čtyři roky zpět a týkalo se to slovenského brankáře Martina Dúbravky, který byl do St. James Parku prodán za 4 miliony eur.

Spartu údajně spolu s Basilejí a ruskými celky zajímá současný majetek Newcastlu s minulostí na Emirates Stadium

V poslední době pak byl podle zahraničního tisku úřadující vicemistr Fortuna:ligy naopak spojován s kmenovým hráčem Newcastlu Isaacem Haydenem (26).

Ten už patří Strakám necelých šest let, s tím, že jakožto mládežník prošel Hullem City i Arsenalem a tradiční anglická značka posílená novým majitelem si ho svého času pořídila za 2,9 milionu eur.

Právě z oněch dob si ho jistě vybavuje i současný sportovní ředitel Sparty Tomáš Rosický, na nějž by jejich cíl mohl jednoznačně slyšet.

Aktuálně u něj na transfermarkt.com svítí tržní cena 10 milionů eur, což jistou kvalitu značí. Jamajskými kořeny ošlehaný Hayden je bývalým mládežnickým reprezentantem Albionu, jenž patří stejné agentuře jako Reece James, Aaron Wan-Bissaka, Hakan Calhanoglu, Matthias Ginger, Michail Antonio či Kevin Volland.

K tomuto datu má dvojnásobný vítěz FA Cupu z let 2014 a 2015 odehráno v Premier League 118 zápasů, ovšem další už fotbalista, jehož v poslední době brzdilo zranění kolene, v nejbližší době nepřidá. Nevlezl se totiž na černobílou soupisku pro druhou polovinu ročníku.

Také proto by měl být zapůjčen jinam a v dotyčné souvislosti byly kromě Sparty zmíněny i další klubové adresy jako Basilej, Soči, Lokomotiv Moskva nebo Spartak Moskva.

Protože má v Newcastlu dlouhodobou smlouvu až do 30. června 2026, vedení nyní sedmnáctého týmu anglické nejvyšší soutěže preferuje hostování.

Slavia - Sparta, AC Milán - Lazio, Slavia na Slovácku, Sparta s Plzní, West Ham v Leicesteru, bitva o Barcelonu

Zdroj: IG účet @spartanicz