Pérezovi se vyprázdní zuby! Bale v Realu končí a na příští sezónu už má mít podepsaný nový kontrakt

Za šestsetpadesát tisíc eur týdně to nebyl úplně ideální zaměstnanec. A Gareth Bale si uměl každé jedno euro ze svého megakontraktu s Realem Madrid opravdu užít. Nyní po devíti letech tento vztah, který postupně přerostl v nenávist, skončí.  

Pérezovi se vyprázdní zuby! Bale v Realu končí a na příští sezónu už má mít podepsaný nový kontrakt

Podle španělského deníku El Nacional je Gareth Bale už dohodnut na letním návratu do Tottenhamu a prezidentovi Realu Florentinu Perezovi se odvalil velký kámen ze srdce. Šéf královského klubu se nechal několikrát slyšet, že má dvaatřicetiletého Velšana “plné zuby” a že se nemůže dočkat, až této - před devíti lety zřejmě nejdražší - posile uvidí záda. Tottenham by tak zdarma měl získat svou někdejší hvězdu, Real naopak ušetří Baleův plat, který činil 650 tisíc eur. Právě tato suma, série zranění a některé nepříliš diplomatické výroky Balea směrem k fanouškům a vedení klubu jsou hlavní příčinou hořkého rozchodu.   

Gareth Bale přišel do Realu Madrid z Tottenhamu Hotspur v létě 2013 za tehdy rekordní částku 85 milionů liber (okolo sumy panovaly pochyby kvůli titulu “nejdražšího hráče světa”). A ve španělském gigantu zažil působivou debutovou sezónu, ve které vstřelil 22 gólů ve 44 vystoupeních ve všech soutěžích a pomohl klubu získat titul v Lize mistrů a titul v Copa del Rey. Ani další pobyty Balea na hřišti v dresu Bílého baletu nebyly vyložené propadáky - Bale za Real Madrid vstřelil 106 gólů ve 254 vystoupeních ve všech soutěžích a pomohl klubu získat čtyři tituly v Lize mistrů, titul v Copa del Rey a dva tituly v La Lize - série zranění mu nicméně zamezila plně rozvinout svůj potenciál.

A později se do vztahu mezi Balem a Realem připojila i animozita mezi hráčem a fanoušky. Ti hráči vyčítali přílišnou koncentraci na národní tým a hraní golfu, Bale je dokázal pobouřit i několika kontroverzními výroky nebo zachycenými úsměšky. Naposledy způsobil miniskandál, když jej novináři zachytili jak se vysmívá Edenu Hazardovi během čtvrtfinálové prohry Realu Madrid v Copa del Rey s Athleticem Bilbao, kdy se Belgičan vracel na lavičku jako nevyužitý náhradník. Nyní tak jeho cesty povedou zpátky do Tottenhamu, kde zažil nejlepší roky své kariéry. Rozkvete pod Antoniem Contem?

zdroj: Sportskeeda