V Londýně si ještě nekopl, přesto už je jednou nohou venku. Arsenal si může začít mnout ruce

Londýnský Arsenal si může začít mnout ruce, neboť se zdá, že by za svého středního obránce mohla inkasovat zajímavý balík, přestože si samotný hráč ještě v Londýně ani nekopl. Dvacetiletý francouzský legionář William Saliba vyslyšel volání ostrovního dravce v roce 2019, od té doby však absolvuje sérii hostování, kde si však nevede vůbec špatně.

V Londýně si ještě nekopl, přesto už je jednou nohou venku. Arsenal si může začít mnout ruce

Nejprve setrval v barvách Saint-Étienne, odkud ho Arsenal kupoval, poté sbíral herní praxi v Nice a nyní v Marseille. Za své výkony v Ligue 1si v této sezóně již vysloužil pochvaly ze všech stran, proto není žádným překvapením, že se o jeho služby začínají zajímat vážní zájemci.

Saliba se může pochlubit skvělými čísly, které z něj dělají nejpřesnějšího přihrávače francouzské nejvyšší soutěže. Jistotou je ale i při defenzivní činnosti, kdy přes sebe jen tak někoho nepustí. Přesně takové schopnosti by rádi upotřebili v Realu a Interu. V Arsenalu má platný kontrakt do června 2024, ale vedení klubu se nechalo slyšet, že se nebrání prodeji, pokud nabídka naplní očekávání. Zájemce musí jít přes jeho pořizovací cenu, která činila 32,4 milionů eur.

Podle listu Calciomercato se o něj uchází Inter Milán, který by jej postupně začlenil do svých řad za vysloužilého Ranochiu. Los Blancos ve své snaze taktéž nejsou pozadu, neboť Carlo Ancelotti si jej umí představit jako vhodnou alternativu, pokud by mu vypadl někdo z dvojice Militao - Alaba. K dispozici má ještě Nacha a Jesuse Vallejo, ale zatímco v prvním případě se jedná ještě o jistotu, v tom druhém je to v případě nasazení v poli celkem risk.

Zdroj:  calciomercato.com