Liverpool za tři body s Leicesterem a dál pronásleduje City, Arsenal vyhrál ve Wolverhamptonu

Do tří dnů je roztaženo 24. kolo Premier League. Jeho nejzajímavější zápasy se odehrají zřejmě až ve čtvrtek, kdy Liverpool hostí Leicester a Arsenal zajíždí do Wolverhamptonu.

Razantní krok ze sestupových vod udělal výhrou 3:1 nad Evertonem Newcastle, který si připsal druhou výhru v řadě (třetí v celém ročníku) a už dýchá na záda svému úternímu soupeři, na kterého ztrácí nyní jediný bod. Což - společně s běžící sérií čtyř proher v řadě - znamená naopak problém pro Franka Lamparda, jehož premiéra na lavičce Karamelek se vůbec nevyvedla  a k lepšímu výsledku nepomohly ani dvě velké posily ze zimního přestupového okna, Dele Alli a Donny van de Beek. Everton sice solidně začal a po vlastenci Lascellese šel do vedení, o pouhou minutu později nicméně tuto službu oplatil Holgate Strakám stejnou mincí a v druhém poločase Fraser s Trippierem trefili Newcastlu výhru.

jediný gól Jarroda Bowena v polovině druhého poločasu naopak stačil k výhře nad Watfordem Kladivářům, za které nastoupili a odehráli celý zápas jak Tomáš Souček, tak Vladimír Coufal (ten inkasoval v 83. jedinou žlutou kartu utkání). West Ham tak pokazil premiéru Royi Hodgsonovi, který stojí před složitým úkolem zvednout Watford ze sestupového bahna. Soudě dle statistik, podle kterých hosté vyprodukovali za 90 minut jedinou přímou střelu na bránu, bude mít nejstarší kouč v Premier League hodně práce.

Podobně jako má jeho kolega Ragnick na lavičce ambiciózních, leč velmi špatně hrajících, Manchester United. Ti opět zakopli, tentokrát na hřišti posledního Burnley, kde sice na začátku zápasu měli převahu, kterou přetavili ve dva góly (první Varaneho nebyl pro offside VARem uznán, druhý Pogby už platil) , jejich náskok se nicméně rozplynul hned na začátku druhé půle, kdy ofenzivní posila Weghorst přiťukl míč Rodriguezovi a ten trefil domácím bod. Matěj Vydra nebyl kvůli zranění ani na lavičce domácích.

Středeční program nabídl další porci zápasů. Norwich poslal do vedení již v první minutě Pukky, ale po změně stra rozhodl o dělbě bodů Zaha. Manchesteru City se dařilo na domácí půdě, když po trefách Mahreze a De Bruyneho porazil Brentford 2:0. Ztrátu naopak hlásí Tottenham, který podlehl Southamptonu 2:3. Ve čtvrtek pak uspěli oba favorité, když Liverpool si díky dvěma gólům Diega Joty poradil s Leicesterem, Arsenal pak díky brzkému gólu Gabriela vyhrál ve Wolverhamptonu, když dokázal přečkat oslabení po červené kartě pro Martinelliho.