Souhrn 3. kola Premier League

Ani ve třetím utkání v nové sezoně Premier League nedosáhli hráči Manchesteru United na tři body. Po dvou remízách navíc tentokrát prohráli s městským rivalem Manchesterem City a kouč Alex Ferguson už má obavy o obhajobu titulu. "Red Devils" předvedli nejhorší vstup do soutěže od roku 1992. Manchester City pro změnu neztratil ani bod a je překvapivě v čele soutěže. Liverpool si stěžuje na rozhodnutí sudího, který odpískal v nedělním domácím utkání proti Chelsea penaltu, jež zařídila konečnou remízu 1:1.

Poslední ze "silné čtyřky" Arsenal dlouho vedl na hřišti Blackburnu, ale nakonec se musel rovněž spokojit s remízou 1:1. Ambiciózní Tottenham poprvé vyhrál, když doma nedal šanci neškodnému nováčkovi z Derby County (4:0)

Šampión opět selhal v koncovce

Šampiony z Manchesteru United připravila o bodový zisk náhodná branka z 31. minuty. Manchester United byl bez potrestaného Ronalda i zraněných Rooneyho a Sahy výrazně aktivnější a jen skvělé zákroky gólmana domácích Schmeichela uchránily City od pohromy. Velké šance měl zejména mladíček Nani.

O výsledku rozhodla střela Geovanniho z pětadvaceti metrů, která se otřela o záda obránce Vidiče a zapadla do horního rohu van der Sarovy svatyně. United svého soupeře výrazně přestříleli (16:7), ale ke kýžené brance to nevedlo.

Manchester City - Manchester United 1:0 (1:0)
Branky: 31. Geovanni. Rozhodčí: Clattenburg. ŽK: Hamann, Corluka - Brown, Ferdinand. Diváci: 44955.

Man City: Schmeichel - Garrido, Richards, Dunne, Corluka - Geovanni (74. Ball), Hamann, Johnson, Petrov - Božinov (8. Mpenza), Elano (63. Bianchi).
Man Utd: Van der Sar - Brown (73. O'Shea), Ferdinand, Vidic, Evra - Hargreaves, Scholes, Carrick (73. Campbell), Giggs - Nani (60. Eagles), Tevez.

O remíze Liverpoolu s Chelsea rozhodla sporná penalta

Liverpool v nedělním domácím utkání na Anfield Road potvrdil vysoké ambice. Reds byli po celý zápas ve všech statistikách lepší, jenže se dokázali za záda Petra Čecha trefit jen jednou. V 16. minutě se po spolupráci s Gerrardem prosadila nová posila Fernando Torres.

Chelsea dostala do utkání penalta, jíž ve 62. minutě proměnil Frank Lampard a zařídil konečnou remízu 1:1. Pokutovému kopu předcházel údajný faul Finnana na Maloudu. Sporné rozhodnutí sudího Stylese označil kouč Liverpoolu Rafael Benítez za "neuvěřitelné".

Liverpool - Chelsea 1:1 (1:0)
Branky: 16. Torres - 62. z pen. Lampard. Rozhodčí: Styles. ŽK: Kuijt, Pennant, Gerrard, Carragher - Essien, Ashley Cole, Ben-Haim, Lampard, Terry. Diváci: 43924

Liverpool: Reina - Finnan, Carragher, Agger, Arbeloa - Pennant (68. Babel), Gerrard, Alonso, Riise (83. Crouch) - Torres, Kuijt.
Chelsea: Čech - Essien, Ben-Haim, Terry, Ashley Cole - Kalou (46. Pizarro), Wright-Phillips (77. Joe Cole), Obi Mikel, Lampard - Malouda (85. Alex), Drogba.

Arsenal proti Blackburnu neudržel vedení

Londýnský Arsenal, který dal v týdnu v Lize mistrů pražské Spartě lekci z produktivity, se tentokrát bez Tomáše Rosického v sestavě prosadil proti Blackburnu jen jednou. Trefil se v 18. minutě holandský forvard Robin van Persie. Další tři pokusy mezi tři tyče zlikvidoval domácí brankář Friedel, sedm střel namířili "Kanonýři" vedle.

Za Blackburn navíc dokázal v 72. minutě vyrovnat Dunn. Domácí už cennou remízu proti jednomu z favoritů soutěže udrželi, byť posledních deset minut dohrávali o deseti bez vyloučeného Nelsena.

Blackburn - Arsenal 1:1 (0:1)
Branky: 72. Dunn - 18. Van Persie. Rozhodčí: Wiley. ŽK: Bentley, Samba, Savage, Nelsen - Flamini, Eduardo, Clichy, Van Persie. ČK: 84. Nelsen. Diváci: 24917.

Blackburn: Friedel - Emerton, Samba, Nelsen, Warnock - Bentley, Savage, Dunn, Pedersen - Santa Cruz (88. McCarthy), Derbyshire (85. Ooijer).
Arsenal: Lehmann - Sagna, Toure, Gallas (24. Senderos), Clichy - Walcott (73. Bendtner), Flamini, Fabregas, Hleb, Eduardo (65. Denilson) - Van Persie.

Tottenham konečně vyhrál, rozstřílel neškodné Derby

Ambiciózní Tottenham, který se v letošní sezoně chce vyrovnat "silné čtyřce" Manchesteru United, Chelsea, Arsenalu a Liverpoolu, konečně zabral a rozstřílel neškodného nováčka Derby County 4:0. Hosté byli naivní především v obranné fázi, což potrestal dvěma slepenými góly v úvodu utkání Francouz Malbranque - v sobotu zřejmě nejlepší hráč na trávníku.

Další branky přidali domácí ve 14. minutě zásluhou Jenase, který předvedl parádní sólo, a v 80. minutě díky dorážce Benta z bezprostřední blízkosti. Sudí Foy navíc ještě v první půli neuznal "Spurs" regulérní branku, která padla z údajného ofsajdu.

Tottenham - Derby County 4:0 (3:0)
Branky: 2. a 6. Malbranque, 14. Jenas, 80. Bent. Rozhodčí: Foy. ŽK: Griffin, Howard, Moore, Fagan. Diváci: 35600.

Tottenham: Robinson - Chimbonda (81. Zokora), Rocha, Gardner, Lee - Routledge (71. Taarabt), Jenas, Huddlestone, Malbranque - Bent, Keane (76. Defoe).
Derby: Bywater - Mears (33. Griffin), Moore, Leacock, McEveley - Fagan, Oakley, Todd (46. Teale), Pearson, Howard - Earnshaw.

Birmingham nestačil ani na West Ham

Jediný bod ze tří zápasů má na svém kontě Birmingham. Domácí tentokrát nestačili na West Ham, který v lońské sezoně bojoval do posledního kola o záchranu, ale letos se netají vyššími ambicemi. Sobotní utkání rozhodla jediná branka. V 70. minutě se z penalty prosadil Noble po faulu na průbojného Bellamyho. West Ham je se třemi body (ovšem jen ze dvou odehraných zápasů) patnáctý.

Birmingham - West Ham 0:1 (0:0)
Branka: 70. z pen. Noble. Rozhodčí: Halsey. ŽK: Parnaby, Nafti, Ridgewell, Kapo - Mullins, Spector. Diváci: 24961.

Birmingham: Doyle - Parnaby, Jaidi, Ridgewell, Kelly - Larsson, Muamba (80. Sadler), Nafti (75. Jerome), Kapo - O'Connor, Forssell (65. McSheffrey).
West Ham: Green - Spector (86. Gabbidon), Ferdinand, Upson, McCartney - Dyer, Noble, Mullins, Etherington - Bellamy, Zamora.

Loňský remízový král veze bod z Newcastlu

Sympatický výkon předvedla Aston Villa už v 1. kole proti silnému Liverpoolu. Na body to ovšem nestačilo. Tentokrát se Villans vedlo lépe na hřišti výrazně posíleného Newcastlu. Hosté byli dokonce střelecky aktivnější, ale nikdo z dvaceti fotbalistů v poli se v sobotním duelu neprosadil. Úspěšný návrat do sestavy nezažil ani útočník "Strak" Michael Owen. Český obránce Newcastĺu David Rozehnal opět odehrál celé utkání, na druhé straně nebyl ani na lavičce náhradníků Patrik Berger.

Newcastle - Aston Villa 0:0
Rozhodčí: Webb. ŽK: Gardner, Reo-Coker. Diváci: 51049.

Newcastle: Harper - Carr, Rozehnal, Taylor, N'Zogbia - Smith, Butt, Geremi (90. Cacapa), Martins (63. Owen) - Viduka (77. Ameobi), Milner.
Aston Villa: Carson - Gardner, Mellberg, Laursen, Bouma, Young - Petrov, Reo-Coker, Barry - Agbonlahor, Carew (66. Moore).

Krize Boltonu pokračuje, je poslední

Ambiciózní celek z Boltonu, který v uplynulých sezonách bojoval o příčky zajišťující účast v evropských pohárech, vstoupil do soutěže katastrofálně. Po třech utkáních nemá na kontě ještě ani bod a "chlubí se" výrazně pasivním skóre 3:8. Další lekci uštědřil svěřencům kouče Sammyho Lee Portsmouth.

Portsmouth doma sice prohrával po brance Nicolase Anelky, který má soupeře táhnout za úspěchem, jenže během čtyř minut bylo vyrovnáno po trefě veterána Kanua a ještě do přestávky otočil skóre Utaka. Definitivní K.O. zasadil trápícím se hostům těsně před koncem z penalty Taylor.

Portsmouth - Bolton 3:1 (2:1)
Branky: 16. Kanu, 30. Utaka, 88. z pen. Taylor - 12. Anelka. Rozhodčí: Tanner. ŽK: Hunt, Speed. Diváci: 17108.

Portsmouth: James - Traore, Hreidarsson, Distin, Taylor - O'Neil (82. Cranie), Davis, Hughes, Utaka - Mwaruwari (73. Nugent), Kanu (90. Mvuemba).
Bolton: Jaaskelainen - Hunt (86. Helguson), Cid, Meite, Samuel - Teymourian (46. Wilhelmsson), Alonso, Speed, Diouf - Nolan (56. Braaten), Anelka.

Wigan smetl nováčka ze Sunderlandu

Návrat do nejvyšší soutěže dosud vycházel nováčkovi ze Sunderlandu nad očekávání. Poprvé narazil až ve 3. kole na hřišti Wiganu. Domácí uštědřili střelecky aktivnějšímu soupeři lekci z produktivity - ze čtyř střel na branku skončily za zády gólmana Gordona hned tři. Dvě branky navíc padly z pokutových kopů. Nejprve se v 19. minutě ze hry prosadil Heskey a ve druhé půli se ze značky pokutového kopu trefili Landzaat a Sibierski.

Wigan - Sunderland 3:0 (1:0)
Branky: 19. Heskey, 62. z pen. Landzaat, 69. z pen. Sibierski. Rozhodčí: Riley. ŽK: Collins, Etuhu. Diváci: 18639.

Wigan: Kirkland - Melchiot, Bramble, Granqvist, Kilbane - Valencia, Scharner (83. Brown), Landzaat, Koumas - Heskey (78. Folan), Sibierski (76. Aghahowa).
Sunderland: Gordon - Halford, Nosworthy, McShane (62. Anderson), Wallace - Richardson, Etuhu, Yorke (46. Collins), Murphy, Chopra - Stokes (46. Miller).

Fulham doma nestačil na Middlesbrough

Hráči Fulhamu rovněž nevstoupili do soutěže ideálně a ze tří utkání mají pouze tři body. Mrzet je může především sobotní domácí prohra s nevyzpytatelným Middlesbrough. Domácí byli o něco lepším týmem a navíc dlouho vedli po trefě Mc Bridea z 16. minuty. Jenže v 55. minutě se prosadila nová posila "Boro" z Tottenhamu Egypťan Mido a definitivní obrat ve skóre zařídil těsně před závěrečným hvizdem Cattermole.

Fulham - Middlesbrough 1:2 (1:0)
Branky: 16. McBride - 55. Mido, 88. Cattermole. Rozhodčí: Mason. ŽK: Kamara. Diváci: 20948.

Fulham: Warner - Baird, Knight, Bocanegra, Konchesky - Davies, Smertin, Davis (90. Diop), Bouazza (35. Dempsey) - McBride (20. Kamara), Healy.
Middlesbrough: Schwarzer - Davies, Wheater, Riggott, Taylor - Cattermole, Boateng, Arca, Sanli (46. Aliadiere), Downing - Mido (69. Lee), Lee (90. Hines 90).

Reading zdolal Everton

O osudu vyrovnaného zápasu v Kentu rozhodla jediná trefa Hunta ze 44. minuty. Everton tak po dvou úvodních výhrách podlehl soupeři, jenž má na svém kontě ze tří utkání čtyři body.

Reading - Everton 1:0 (1:0)
Branka: 44. Hunt. Rozhodčí: Bennett. ŽK: Ingimarsson, Long - Lescott, McFadden. Diváci: 22813.

Reading: Hahnemann - Murty (35. De la Cruz), Ingimarsson, Bikey, Shorey - Ki-Hyeon (71. Oster), Harper, Gunnarsson, Hunt (79. Convey) - Doyle, Long.
Everton: Howard - Hibbert (66. McFadden), Lescott, Stubbs, Nuno Valente - Osman (89. Jagielka), Carsley, Neville, Arteta - Anichebe (57. Pienaar), Johnson.

[ 20.8.2007 - eFotbal.cz | Foto: BBC ]