Manchester City si podal rivala z United a vede tabulku

[b]Aktualizováno.[/b] O své třetí vítězství v sezoně a šok pro úřadujícího šampiona se v neděli odpoledne postaral Manchester City, když v utkání 3. kola Premier League porazil na svém hřišti Manchester United 1:0. Trenér Sven-Göran Eriksson tak po svém letním nástupu do funkce zatím nepoznal hořkost porážky a jeho svěřenci se hřejí na prvním místě tabulky.

City zvítězilo v městském derby navzdory jasné herní i střelecké převaze soupeře. Jeho brankář Kasper Schmeichel musel už ze začátku utkání čarovat proti dvěma pokusům Naniho. Domácí nebyli dlouho s to vymyslet kloudnou akci, ale hned první pokus o ohrožení branky United skončil gólem, když tečovaný balon z Geovanniho kopačky proklouzl až do sítě.

Nejblíže k vyrovnání měli "Rudí ďáblové" při šanci Nemanji Vidiče, který trefil tyč, a v úplném závěru při hlavičce Carlose Teveze, jenž nepochopitelně minul prázdnou branku. Gólu se ale i vinou kvalitní defenzívní práce Micaha Richardse nedočkali. Parta Alexe Fergusona tak zatím zůstává bez vítězství.

I v druhém nedělním utkání zaváhal tým z anglické "Top4", když Arsenal neudržel vedení v Ewood Parku. Domácí Blackburn se v první poločase dostal pod mírný tlak hostů, který vyvrcholil vedoucím gólem Robina van Persieho z osmnácté minuty. Po změně stran Rovers vyrvonali hru a v 72. minutě i skóre, úspěšným střelcem byl David Dunn. "Kanonýři" se v posledních minutách pokusili vrátit vedení na svou stranu, Cesc Fabregas však z dobré pozice pálil pět minut před koncem mimo.

V sestavě londýnského celku tentokráte chyběl český záložník Tomáš Rosický, kterého trápí zraněné koleno. Reprezentačního kapitána v sestavě zastoupil chorvatský útočník Eduardo. Trenér Wenger pak oproti sestavě, se kterou porazil Spartu 2:0, udělal ještě jednu změnu, když zraněného Emanuela Eboueho na pravé straně zálohy nahradil mladík Theo Walcott.

Bodovou ztrátu zaznamenali také další dva celky silné čtyřky, když Liverpool remizoval 1:1 s Chelsea. Domácí potvrdili, že to na londýnský celek umějí, a brzy se ujali vedení. Českého brankáře Petra Čecha překonal španělský kanonýr Fernando Torres. Ten nejprve obešel obránce Ben Haima a pak technickou střelou k tyči vstřelil svou první soutěžní branku v dresu Liverpoolu.

Po změně stran se však Chelsea dočkala srovnání, když velmi sporně nařízený pokutový kop proměnil Frank Lampard. Chelsea tak udržela ligovou neporazitelnost, která trvá od 20. ledna, kdy naposledy prohrála právě na hřišti Liverpoolu. Liverpool také prodloužil svou domácí neporazitelnost, když doma naposledy nestačil 3. března na Barcelonu v utkání Ligy mistrů.