V osmi dohrávající Plzeň nestačila na Slavii, napínavý duel mezi Ostravou a Spartou vítěze neměl

Program třináctého kola české nejvyšší soutěže začal v sobotu odpoledne, ale duel Bohemians 1905 s Karvinou byl odložen. Zlín přivítal na své půdě České Budějovice a napravil si reputaci z posledních zápasů, když po brankách Tkáče a Hrubého urval tři body. Liberec si brousil zoubky na výhru v Teplicích a nakonec se mu to v závěru utkání podařilo, když na trefu Matouška navázal Rondič. Duel mezi Spartou nabídl tři penalty, ale vítěze nepoznal. Souboj o nápravu reputace mezi Jablonecem a Pardubicemi skončil remízou. Šlágr kola mezi Slavií a Plzní by se dal nazvat fotbalovou válkou. Dohrávající Západočechy sestřelil Lingr s Krmenčíkem.

Zlín - České Budějovice

Fastav se dostal do vedení ve 37. minutě, kdy se prosadil Tkáč. Stalo se tak po centru z pravé strany a závaru v brankovišti. Ševci si náskok pojistili po změně stran, kdy hosté zaspali na útočné polovině, čehož využil Hrubý. Jeho trefa z dálky byla nad síly brankáře Vorla. Definitivní rána pro Jihočechy v 77. minutě. Reiter zamířil předčasně do sprch po obdržené červené kartě.

Teplice - Liberec

Slovan se ujal vedení hned v úvodu utkání. Matoušek si dokázal zpracovat míč a překonal bezmocného Grigara, kterému neusnadnil situaci Hyčka, který se do rány obětavě vrhl, ale změnil tak trajektorii míče. Na inkasované brance měl podíl i Mazuch, který však své zaváhání napravil ještě během první půle, kdy srovnal po standardce Fortelného. Pět minut před koncem spatřil červenou kartu domácí Knapík a početní výhodu Liberec nakonec zužitkoval zásluhou Rondiče.

Olomouc – Slovácko

Na Hané se diváci branek dočkali až ve druhém poločase, ale oslavovat mohli fanoušci týmu z Uherského Hradiště. V 71. minutě se po vhazovaném autu odrazil míč k Reinberkovi, který z voleje nechytatelnou ránou překonal brankáře Macíka. Hosté se dostali do varu, což potvrdili o devět minut později. Přesnou střelou pod horní tyčku se blýskl Cicilia, a v nastavení pak Holzer upravil na konečných 3:0 pro Slovácko.

Ostrava – Sparta

Bláznivý duel mezi Baníkem a pražskou Spartou vítěze nepoznal. Letenští v Ostravě dvakrát vedli, ale nakonec si ze Slezska odváží bod. Jako první se radovali Pražané, když po půlhodině hry otevřel skóre Pešek. Krátce po poločase vypálil na bránu na hranici pokutového území David Bucha a střela mu sedla náramně – 1:1. Poté Sparta měla k dispozici dvě penalty, ale tu první Dočkal neproměnil, po něm si ji vzal na starost Hancko a byl úspěšnější – 1:2. Na druhé straně zajistil dělbu bodů z pokutového kopu Tetour.

Jablonec – Pardubice

Souboj mezi Jabloncem a Pardubicemi byl ve znamení boje o ztracené sebevědomí. Oba týmy se v lize potřebují chytit. Pardubice čekají na výhru už osm zápasů. V 10. minutě je však nepotěšil Čvančara, když se po rychlé přihrávce sám zjevil uvnitř pokutového území a gólmana soupeře překvapil přesnou střelou k levé tyči. Pardubičtí ještě stihli odpovědět v prvním poločase, a to po půlhodině hry, když Emil Tischler vypálil z hranice velkého vápna, míč po cestě do branky zavadil o některého z hráčů soupeře, což se stalo zásadní. Změna směru letu balónu byla pro Hanuše nechytatelná – 1:1. Tato remíza spíše potěšila hosty z Pardubic.

Mladá Boleslav - Hradec Králové

Zápas mezi Mladou Boleslaví a Hradcem Králové se dlouho dobu v první půli hrál v poměrně vyrovnaném tempu s tím, že o něco větší hlad po výhře měli domácí. Ti se také ve 29. minutě dostali do vedení, když Ewerton našel parádní přihrávkou Dancáka, který ve vápně prokázal instinkt zabijáka a přeloboval brankáře Frendricha. Na 1:1 vyrovnal ve 41. minutě Jakub Rada. Do kabin však šli spokojenější domácí. Ewerton se ve středu hřiště sám zbavil několika protihráčů a ze střední vzdálenosti vypustil jedovatý projektil, který zapadl přesně k levé tyči. Krátce po obrátce stran vyrovnal Adam Vlkanova. Konečné slovo měl David Douděra, jenž se položil do krásného centru a přesnou střelou k levé tyči chladnokrevně zakončil.

Slavia – Plzeň

Plzni vůbec nevyšel začátek zápasu, když v 10. minutě přišla o vyloučeného Řezníka, když se dopustil ostrého zákroku na Ševčíka. Rozhodčí Franěk situaci konzultoval ještě u videa, ale Řezník šel do souboje kolíkama napřed a nemohl se moc divit. Slavia v první půli nejvíce zahrozila ve 38. minutě, když Kačaraba přenesl hru na Ekpaie, který v těžké pozici vracel míč před bránu, ale Staněk byl před nabíhajícím Kuchtou pozorný. Slavia využila přesilovku v 65. minutě, když se po rohu zpoza vápna dostal ke střele Stanciu, jehož projektil Staněk vyrazil před sebe a Ondřej Lingr míč dorazil do sítě. V 81. minutě šla Plzeň do devíti, když Pernica zasáhl Plavšice a sudí Franěk vytasil druhou červenou kartu v zápase. V 91. minutě došlo i na třetí vyloučení a opět na straně hostů. Mosquera musel ze hřiště po druhé žluté kartě. V 95. minutě se prosadil střídající Krmenčík, který dostal přihrávku za obranu od Stanciua a propálil Staňka na delší tyč. Gól poté gustem oslavil.

Fortuna liga - 13. kolo:

Fastav Zlín - Dynamo České Budějovice 2:0 (1:0)
Branky: 37. Tkáč, 59. Hrubý. Rozhodčí: Radina - Horák, Hurych - Kocourek (video). ŽK: Jawo - Mršič, Čavoš, Novák. ČK: 77. Reiter (Zlín). Diváci: 1862.
Zlín: Rakovan - Cedidla, Vraštil, Procházka, Matejov - Condé - Fillo (70. Dramé), Tkáč (61. Jawo), Hrubý (89. Janetzký), Čanturišvili (70. Reiter) - Poznar (89. Hlinka). Trenér: Kalivoda.
Č. Budějovice: Vorel - Sladký (80. Havel), Talověrov, Králik, Novák - Čavoš (46. Bassey), Hellebrand - Van Buren (72. Brandner), Hora, Mršič - Mihálik (63. Škoda). Trenér: Horejš.

FK Teplice - Slovan Liberec 1:2 (1:1)
Branky: 38. Mazuch - 2. Matoušek, 90.+2 Rondič. Rozhodčí: Zelinka - Vodrážka, Novák - Štěrba (video). ŽK: Chlumecký, Succar - Havelka, Rondič. ČK: 85. Knapík (Teplice). Diváci: 1523.
Teplice: Grigar - Hyčka, Mazuch (56. Hasil), Chlumecký, Vondrášek (46. Trubač) - Knapík, Mareček - Kodad (82. Succar), Krunert, Fortelný (73. Moulis) - Rezek. Trenér: Jarošík.
Liberec: Knobloch - Gebre Selassie, Chaluš, Plechatý, Mikula - Tiéhi, Havelka (68. Purzitidis) - Koscelník (81. Nečas), Frýdek (62. Rondič), Matoušek (81. Faško) - Rabušic (68. Hilál). Trenér: Kozel.

Sigma Olomouc - 1. FC Slovácko 0:3 (0:0)
Branky: 71. Reinberk, 80. Cicilia, 90.+3 Holzer. Rozhodčí: Petřík - Hájek, Mokrusch - Adámková (video). ŽK: González, Breite (oba Olomouc). Diváci: 3047.
Olomouc: Macík - Látal (74. Matoušek), Hubník, Beneš, Zmrzlý - Zahradníček, Breite, González, Daněk (74. Růsek), Hála (68. Šíp) - Zifčák. Trenér: Jílek.
Slovácko: Nguyen - Kalabiška, Hofmann, Kadlec, Reinberk - Havlík, Sadílek (90.+2 Šimko) - Petržela (71. Daníček), Kohút (46. Cicilia), Navrátil (71. Holzer) - Jurečka (90. Tomič). Trenér: Svědík.

FK Jablonec - FK Pardubice 1:1 (1:1)