Fantastický Mané, nejistý Lloris. Šlágr 20. kola ovládl Liverpool

Šlágr a dohrávku 20. kola Premier League ovládl Liverpool, který ukončil čekání na ligový gól a Kohouty přejel i díky famóznímu výkonu Sadia Maného 1:3.

Tottenham - Liverpool 1:3 (0:1)
Branky: 49. P.-E. Höjbjerg (Bergwijn) – 45+4. Firmino (Mané), 47. Alexander-Arnold, 65. Mané (Alexander-Arnold)

Liverpool vstoupil do utkání s Tottenhamem aktivně, už ve 2. minutě se ve stoprocentní příležitosti objevil Mané, ale branku netrefil. Hned vzápětí dostal míč do sítě Son, kterému ideálně znovu přihrával Kane. Rozhodčí ale odhalili milimetrový ofsajd Sona ještě před finální přihrávkou.

Hosté byli v dalším průběhu první půle aktivnější, zdálo se ale, že gól nepřijde. Místo toho se zranil Matip, který do druhé půle již nenaskočil. Na opačné straně si oba kotníky pochroumal Kane a také nedohrál.

Gól ale přeci jen přišel. V poslední minutě nastavení Mané krásným pasem našel Firmina a ten pohodlně míč doklepl do sítě. Zaváhání si připsali Dier a především Lloris, který míč rozhodně mohl uklidit mimo nebezpečí.

Hned v úvodu druhé půle měl vynikající pozici Salah, také netrefil. Ihned poté ale Maného přízemní ránu Lloris jen vyrazil a Trent Alexander-Arnold krásnou ranou ke vzdálenější tyči prakticky rozhodl o výhře Reds.

Tottenham sice rychle reagoval, už za dvě minuty se do míče parádně opřel Hojbjerg a bez šance byl Alisson, další gól už nicméně domácí nepřidali. Po přihrávce Maného naopak udeřil Salah, Atkinson ale gól odvolal kvůli předchozí ruce Firmina. Nakonec se tak dočkal nejlepší hráč dnešního utkání, Sadio Mané.

Po centru Alexandera-Arnolda zaváhal Rodon a Mané měl jednoduchou práci. Liverpool tak ukončil trápení, Tottenham porazil zcela zaslouženě 1:3.