Lewandowski zničil Paderborn, Pavlenka byl na Haalanda krátký. Lipsko rozdrtilo Schalke

Kolo německé bundesligy bylo zahájeno už v pátek večer, kdy obhájce titulu Bayern Mnichov přivítal nováčka soutěže Paderborn. Další zajímavá utkání byla naplánována na sobotu, do akce šla Borussia Dortmund, Werder Brémy či další týmy. V neděli se pak představil mimo jiné i český gólman Tomáš Koubek.

Bayern šel do vedení díky Gnabrymu, hosté však před poločasem srovnali. Lewandowski vrátil Bayernu vedení, i na to ale Paderborn stihl zareagovat, na jeho druhou trefu v 88. minutě už však ne a Bayern tak svého soupeře porazil 3:2 a je jasné, že po tomto bundesligovém kole zůstane první.

Erling Haaland opět skóroval v dresu Dortmundu, tentokrát jeho střelu musel lovit ze sítě český brankář Brém Jiří Pavlenka. Dortmund zvítězil 2:0. Düsseldorf vyhrál na hřišti Freiburgu 2:0. U vysokého debaklu musel být Vladimír Darida, jenž nastoupil na hřiště ze střídačky, Hertha Berlín doma prohrála s Kolínem nad Rýnem 0:5.

Borussia Mönchengladbach vedla 1:0, neproměnila ke konci penaltu a v nastavení druhé půle si nechala z kopačky Ribeira vyrovnat, v duelu s Hoffenheimem se tak o body musela dělit. Red Bull Lipsko porazilo Schalke vysoko 5:0, 72 minut odehrál i český reprezentant Patrik Schick, Rudí býci se tak dotahují na Bayern a stále se drží v boji o titul.

Tomáš Koubek v Leverkusenu dvakrát inkasoval a jeho tým prohrál 0:2, Wolfsburg později rozdrtil Mohuč 4:0.