Schick byl opět vidět v barvách Lipska, Bayern si vyšlápl na Kolín nad Rýnem

Německá Bundesliga nabídla tento víkend své dvaadvacáté kolo. Jako první se představil v páteční předehrávce Dortmund, který se pokusil ubránit svou půdu před houževnatým Frankfurtem. Domácí nedali soupeři příliš šanci a po brankách Piszczeka, Sancha, Haalanda a Guerreiry zvítězili přesvědčivě 4:0.

Český útočník Patrik Schick dal o sobě vědět v barvách Lipska, které doma porazilo Werder Brémy 3:0. Člen národního výběru si připsal asistenci a jednu trefu. Zbylé branky obstarali Klostermann a Mukiele.

Celkem pět branek zaznamenaly souboje Hoffenheimu s Wolfsburgem a Unionu Berlín s Leverkusenem. V obou případech se nakonec z výhry 3:2 radovali hosté. Augsburg si nakonec rozdělil body s Freiburgem.

Bavorský obr zavítal na půdu Kolína nad Rýnem a již od úvodních minut se hnal za třemi body. Krátce po začátku zápasu otevřel skóre Lewandowski, kterého o chvíli později následoval Coman. Již po dvanácti minutách byl stav 3:0, když se trefil i Gnabry. Autor třetí branky úřadoval i po změně stran, a tak v 70. minutě na druhé straně Uth už jen snížil na konečných 1:4.

Bundesliga - 22. kolo:
Dortmund - Frankfurt 4:0 (33. Piszczek, 50. Sancho, 54. Håland, 74. Guerreiro)
Augsburg - Freiburg 1:1 (38. Max - 51. Haberer)
Hoffenheim - Wolfsburg 2:3 (45. Baumgartner, 60. Kramarić z penalty - 18. z penalty, 52. z penalty a 71. Weghorst)
Paderborn - Hertha 1:2 (51. Srbeny - 10. Boyata, 67. Cunha)
RB Lipsko - Werder 3:0 (18. Klostermann, 39. Schick, 46. Mukiele)
Union Berlín - Leverkusen 2:3 (7. Gentner, 87. Bulter - 22. Havertz, 84. Diaby, 90+4. Bellarabi)
Düsseldorf - Mönchengladbach 1:4 (29. Thommy - 22. Hofmann, 51. a 78. Stindl, 82. Neuhaus)
Köln - Bayern 1:4 (70. Uth - 3. Lewandowski, 5. Coman, 12. a 66. Gnabry)
Mohuč - Schalke 0:0