Ve šlágru mezi Bayernem a Lipskem branka nepadla, Schick odehrál dvacet minut, Haaland poprvé neskóroval, Pavlenka má rekord

Klíčové utkání prohráli fotbalisté Hoffenheimu, kteří usilují o pohárové příčky. V litém boji ovšem nestačili na konkurenční Freiburg. V duelu dvou sestupem ohrožených celků vyhrála Mohuč, která třemi góly zastavila Herthu Berlín. Leverkusen přestřílel Dortmund, Haaland odehrál celý zápas, ale neprosadil se. Český brankář Pavlenka má rekord bundesligy.

Hoffenheim a Freiburg spolu v tabulce soupeří o lepší postavení, nyní to byl však ten níže umístěný celek, který se nakonec mohl radovat z kýženého vítězství. O třech bodech pro domácí mužstvo rozhodla jedna jediná trefa, jež přišla z bílého puntíku. Postaral se o ni v 40. minutě Waldschmidt.

Od sestupové propasti se mírně podařilo odlepit Mohuči, která se představila na půdě Herthy Berlín, kde po skvělém taktickém výkonu mohla slavit vítězství 3:1. Za hosty se blýskl zejména útočník Quaison, jenž se podepsal pod všechny branky svého týmu.

Den otevřených dveří pořádali hráči Augsburgu. Ti po příjezdu na půdu Frankfurtu doslova zkoprněli a domů se vraceli s pětigólovým přídělem. Mezi třemi tyčemi byl vidět český brankář Tomáš Koubek. Tomu nepochybně návrat do sestavy pěkně zhořkl.

Pavlenka prohře Brém nezabránil, ale vytvořil nový rekord bundesligy. Od příchodu do Brém nastoupil celkem do 89 utkání v řadě. Nikdo jiný takovou sérii nezaznamenal.

Sobotní nejsledovanější duel vyšel lépe pro Leverkusen, jenž přestřílel Dortmund. Norský talent Haaland odehrál celý zápas, ale poprvé od příchodu do bundesligy se neprosadil.

Leverkusen šel do vedení ve 20. minutě po rychlém brejku a milimetrové přihrávce Amiriho, kterou zužitkoval Volland. Za dvě minuty bylo vyrovnáno, když rohový kop Sancha našel hlavu Matse Hummelse. Krásnou střelou z dálky nedal domácímu brankáři šanci Emre Can. Do kabin se však šlo za nerozhodného stavu, když odražený míč z pozice penalty uklidil do sítě svým druhým gólem Volland.

Po obrátce stran zápase neztratil na atraktivitě. Dortmund šel znovu do vedení, ale Leverkusen dvěma slepenými góly dokázal vestfálský celek udolat.

První poločas patřil Bayernu, ale nejlepší střelec bundesligy Robert Lewandowski své šance neproměnil. Ve druhém poločase se osmělilo i Lipsko, ale Marcel Sabitzer ani Timo Werner branku netrefili. Lipsko nevyhrálo v bundeslize už třetí zápas po sobě, a to je ještě zachránil brankář Gulásci, když vytáhl střelu Leona Goretzkyho. Bavorský celek si prvenství v lize udržel a je o bod první právě před Lipskem.

Utkání Mönchengladbachem a Kolínem nad Rýnem se neodehrálo kvůli silné bouři.

Bundesliga, 21. kolo:

Frankfurt - Augsburg 5:0 (37. a 48. Chandler, 55. Silva, 89. a 90. Kostić)
Freiburg - Hoffenheim 1:0
 (40. Waldschmidt z penalty)
Hertha - Mainz 1:3 (84. vlastní Bruma - 17., 82. a 90+4. z penalty Quaison)
Schalke - Paderborn 1:1 (63. Kutucu - 81. Gjasula)
Werder - Union Berlín 0:2 (52. a 72. Bulter)
Wolfsburg - Düsseldorf 1:1 (50. Steffen - 13. Zimmermann)
Leverkusen - Dortmund 4:3 (20. a 43. Volland, 81. Bailey, 82. L. Bender - 22. Hummels, 33. Can, 65. Guerreiro)
Bayern Mnichov - Lipsko 0:0