Lipsko vypadlo z osmifinále Německého poháru, Schick vyšel naprázdno, Pavlenka vychytal střelce Dortmundu

Loňský finalista Německého poháru Lipsko vypadlo v osmifinále s Frankfurtem. Český útočník se neprosadil. Brémy s Pavlenkou v bráně slaví postup přes Dortmund. Schalke udolalo Herthu po prodloužení.

Frankfurt šel do vedení po 17. minutách, když se z penalty prosadil André Silva. Poté ve druhém poločase a rychlém protiútoku zvýšil vedení Kostič. Za Lipsko snížil v 70. minutě Dani Olmo. Na konečných 3:1 dal opět Kostič. Frankfurt je pětinásobný držitel Německého poháru, naposledy slavil triumf předloni.

Poustoupil také Düsseldorf. Brémy po poločase vedly nad Dortmundem o dvě branky. Jenže do druhého dějství nastoupil Haaland a hned snížil, když rychlou kombinaci hostů doklepl do prázdné branky. Domácí Brémy si vzaly dvougólové vedení brzy. Závěrečný tlak přinesl Borussii jen snížený. V nastaveném čase mohl Haaland vyrovnat, ale Pavlenka jeho hlavičku vytáhl.

Herha, za kterou nastoupil i Krysztof Piatek ztratila dvougólové vedení a v nastavení prohrála se Schalke. Český reprezentant Vladimír Darida do zápasu kvůli nemoci nezasáhl.