Schick skóroval za Lipsko, ti ale prohráli a do čela se vrací Bayern. Opět řádil i Haaland a Paderborn je nově posledním týmem tabulky

Ani hráči v německé bundeslize o víkendu nelenoší a účastní se dvacátého kola bundesligy. Na německých trávnících je v prvním únorovém víkendu k vidění řada zajímavých duelů, do akce jdou jako vždy všechny týmy, tedy včetně Bayernu, Dortmundu či Lipska.

Hertha v pátek remizovala se Schalke 0:0. Augsburg porazil Brémy 2:1, za Borusii Dortmund mezitím řádil mladý Nor Erling Haaland. Při výhře 5:0 nad Unionem Berlín skóroval a ve třech utkáních tak zaznamenal už sedm branek. Düsseldorf doma remizoval s Eintrachtem Frankfurt 1:1, Hoffenheim i s Pavlem Kadeřábkem našel recept na Bayer Leverkusen a zvítězil 2:1.

Bayern Mnichov o vítězství v Mohuči rozhodl už v první dvacetiminutovce a přemístil se do čela bundesligy. Tam zůstal i po zápase Lipska s Mönchengladbachem. Red Bull doma i díky brance Schicka remizoval s Borusií 2:2, přestože po poločase prohrával o dvě branky. Na vedoucí Bayern tak Schickův tým ztrácí jeden bod.

Kolín nad Rýnem si lehce poradil s Freiburgem a zvítězil vysoko 4:0 i díky dvěma trefám v posledních minutách zápasu. Tým ze spodní části tabulky potvrdil zlepšující se formu a vyhrál páté z šesti posledních utkání. Fotbalisté Wolfsburgu porazili domácí Paderborn 4:2 a po třech prohrách konečně vyhráli. K výhře jim pomohlo i vyloučení domácího záložníka Holtmanna již po půlhodině hry. Paderborn se kvůli prohře dostal na úplné dno tabulky.

Bundesliga, 20. kolo:

Hertha Berlín - Schalke 04 0:0 (0:0)

Augsburg - Werder Brémy 2:1 (0:1)
Branky: 67. Niederlechner, 82. Vargas - 23. Jedvaj (vl.)

Borussia Dortmund - Union Berlín 5:0 (2:0)
Branky: 13. Sancho, 18. a 76. Haaland, 68. Reus (pen.), 70. Witsel

Fortuna Düsseldorf - Eintracht Frankfurt 1:1 (0:0)
Branky: 78. Ayhan - 90+3. Chandler

Hoffenheim - Bayer Leverkusen 2:1 (1:1)
Branky: 23. Kramarič, 65. Skov - 11. Diaby
Červená karta: 90+2. Demirbay (Bayer Leverkusen)

Mohuč - Bayern Mnichov 1:3 (1:3)
Branky: 45. Juste - 8. Lewandowski, 14. Müller, 26. Thiago

Red Bull Lipsko - Borussia Mönchengladbach 2:2 (0:2)
Branky: 50. Schick, 89. Nkunku - 24. Plea, 35. Hofmann

Kolín n. R. - Freiburg 4:0 (1:0)
Branky: 29. Bornauw, 55. Cordoba, 90+1. Ehizibue, 90+2. Jakobs

Paderborn - Wolfsburg 2:4 (1:2)
Branky: 22. Zolinski, 72. Vasiliadis - 26. Knoche, 40. a 60. Ginczek, 76. Arnold