15. kolo Premier League v číslech

Pravidelně Vám po každém kole Premier League nabídneme souhrn daných zápasů v číslech. Kdo v 15. kole nejvíce střílel, kdo měl nejvíce zásahů a k jakému rekordu se přiblížil celek Pepa Guardioly?

0 - Pod Samem Allardycem ještě Everton neinkasoval. Ve dvou zápasech naopak nasázel šest branek a získal plný počet bodů.

2 - 15. kolo nám nabídlo dvě červené karty. V duelu předčasně skončili Paul Pogba z Manchesteru United a Davinson Sánchez z Tottenhamu.

4 - V sestavě kola podle ESPN jsou hned čtyři hráči z Manchesteru United. Brankářem kola je jednoznačně David De Gea, který bude zde figurovat ještě jednou. Nechybí ani obránce Antonio Valencia, záložník Paul Pogba a ofenzivní středopolař Jesse Lingard, jenž vstřelil dvě branky.

10 - Tottenham znovu nevyhrál, nejlepší byl alespoň co se ofsajdů týče. Hráči Kohoutů stáli hned desetkrát v postavení mimo hru.

[break]
13 - Manchester City zvítězil už třináctkrát za sebou a vyrovnal rekord Premier League. Citizens dorovnali výkon Chelsea z loňské sezóny, stejně se vedlo i Arsenalu před šestnácti lety.

14 - Tolik zákroků v utkání proti Arsenalu předvedl David De Gea a vytvořil nový rekord anglické soutěže.

27 - Počet branek v rámci 15. kola PL. Nejvíce se činil Liverpool, který nasázel Brightonu pět branek. Naopak Huddersfield, Burnley, Crystal Palace a West Brom zůstaly bez branky.

33 - Tolik pokusů vyslal v utkání tým Arsenalu. Ani to ale nestačilo na vítězství, ve šlágru Gunners nestačili na Manchester United.

[break]
83 - Citizens znovu udeřili v závěru, tentokrát se sedm minut před koncem prosadil David Silva a zajistil lídrovi další vítězství.

83 - A ještě jednou číslo 83 v případě Manchesteru City. Citizens 83 procent času druhé půle drželi míč na svých kopačkách. Na druhé pozici v tomto ohledu skončil Arsenal, ve druhém poločasu duelu s United držel míč v devětasedmdesáti procentech času.

755 - A City potřetí. Přesně tolik přihrávek si hráči vedoucího celku PL v utkání proti West Hamu rozdělili. Druhé místo obsadila Chelsea, která si nahrála 743x.