15. kolo PL v kostce: Citizens tentokrát zachránil Silva, De Gea zastavil Arsenal

15. kolo anglické Premier League nabídlo spoustu zajímavých okamžiků. Šlágr ovládl Manchester United, v Arsenalu díky dvěma gólům Jesseho Lingarda zvítězil 1:3. Naplno bodoval i Liverpool, to Kohouti se musí znovu spokojit jen s bodem. V neděli uspěl Manchester City, tentokrát lídra v závěru zachránil David Silva. Co dalšího jsme v rámci víkendového kola viděli?

Southampton z tlaku vytěžil jen remízu

V Bournemouthu se těsně před přestávkou dostali do vedení domácí, prosadil se Fraser. Ve druhé půli byl aktivnější Southampton a dočkal se zaslouženého srovnání, po hodině hry vyslal na domácí branku dělovku Austin a Begovič byl bez šance. Hostující útočník mohl v závěru hned dvakrát rozhodnout, ovšem Begoviče již nepřekonal.

City tentokrát zachránil Silva

Manchester City se znovu trápil, přesto opět získal tři body. Po půli doma proti West Hamu dokonce prohrával, minutu před půlí se o to postaral Angelo Ogbonna. Ve druhé pětačtyřicetiminutovce byli domácí ještě aktivnější a svou dominanci nakonec proměnili ve dvě branky. V 57. minutě střídající Gabriel Jesus odcentroval a Nicolas Otamendi srovnal. V samotném závěru poté udeřil David Silva, kterého skvělým centrem našel Kevin de Bruyne. Lídr tabulky tak znovu neztratil, před městským derby si poradil s West Hamem.

[break]

Hazard napodobil Panenku a Chelsea slaví

Chelsea doma nedala šanci Newcastlu, hrdinou utkání se stal bezpochyby belgický středopolař Eden Hazard, který ve 21. minutě vyrovnával na 1:1 a v 74. minutě proměněným pokutovým kopem upravil na konečných 3:1. Hazard napodobil Antonína Panenku a míč dloubáčkem poslal přesně za Darlowa. Zajímavostí je, že právě dnes slaví bývalý český hráč devětašedesáté narozeniny.

Liverpool znovu naděloval, Salah ovšem neskóroval

Mohamed Salah si své střelecké konto nevylepšil, ačkoliv měl vynikající příležitost. V Brightonu nasázeli Reds hned pět branek, Salah se ale podepsal jen pod jedním, navíc asistencí. Vidět bylo především duo Coutinho - Firmino. Prvně jmenovaný přidal ke dvěma asistencím i branku, Firmino se trefil dokonce dvakrát.

Allardyce znovu s nulou

Že by se Everton začal zvedat? Sam Allardyce odkoučoval na lavičce Toffees druhé utkání a bere opět tři body i s dalším čistým kontem. Tentokrát si celek z Liverpoolu poradil s Huddersfieldem poměrem 2:0.

[break]

Leicester si dokonale vyrovnal statistiku

Leicester uspěl podruhé v řadě, díky brance Graye doma nejtěsnějším rozdílem porazil Burnley. A taktéž si dokonale vyrovnal statistiku. V patnácti duelech získaly Lišky 20 bodů za 5 výher, 5 remíz a 5 porážek. Za zmínku stojí jistě i vyrovnané skóre 20:20.

Parádní závěr první půle pro Stoke

Mark Hughes nemohl být s úvodem spokojený, Stoke už po třech minutách prohrávalo, když se dokázal trefit Bony Wilfried. Jenže závěr první půle vyšel domácím, na vyrovnávací branku Shaqiriho už po čtyřech minutách navázal Diouf a tři body tak nakonec bere domácí tým.

Tottenham v krizi

Od 5. listopadu Tottenham v Premier League nevyhrál a nic na tom nezměnil ani zápas na půdě jinak oblíbeného soupeře, tedy Watfordu. Naopak, Kohouti mohou být za bod rádi. Od 52. minuty totiž po faulu Sáncheze hráli v deseti, remízu ovšem dokázali ubránit.

[break]

Crystal Palace podruhé bez branky

Crystal Palace se dostalo z poslední pozice, podruhé v řadě ovšem neskórovalo. To West Brom se po třetí remíze v řadě nebezpečně přibližuje sestupovým místům.

Šlágr pro United, fantastický De Gea

Šlágr 15. kola nabídl fantastickou podívanou. Z výhry se raduje Manchester United, především díky dvěma gólům Jesseho Lingarda a skvělému výkonu gólmana Davida De Geyi. Arsenal měl několik možností, Španěl ale skutečně čaroval. Dojem hostům kazí vyloučení Paula Pogby, který tak nenastoupí do městského derby. Rozporuplný výkon poté předvedl rozhodčí Andre Marriner, více se tomuto utkání budeme věnovat zítra.

Výsledky sobotních zápasů 15. kola anglické Premier League:

Chelsea - Newcastle 3:1 (21. a 74. z penalty Hazard, 33. Morata - 12. Gayle)
Brighton - Liverpool 1:5 (51. z penalty Murray - 30. Can, 31. a 49. Firmino, 87. Coutinho, 89. vlastní Dunk)
Everton - Huddersfield 2:0 (47. Sigurdsson, 74. Calvert-Lewin)
Leicester - Burnley 1:0 (6. Gray)
Stoke - Swansea 2:1 (36. Shaqiri, 40. Diouf - 3. Wilfried)
Watford - Tottenham 1:1 (13. Kabasele - 25. Son)
West Brom - Crystal Palace 0:0
Arsenal - Manchester United 1:3 (49. Lacazette - 4. Valencia, 11. a 63. Lingard)
Bournemouth - Southampton 1:1 (42. Fraser - 61. Austin)
Manchester City - West Ham 2:1 (57. Otamendi, 83. D. Silva - 44. Ogbonna)