Jednadvacítku čeká vstup do nové kvalifikace. Jakou mají Hložek, Sadílek a spol. šanci?

Lvíčata, nebo-li českou "jednadvacítku" čeká v pátek ostrý vstup do kvalifikace o Euro do 21 let 2021, které se uskuteční v Maďarsku a ve Slovinsku. Úvodní zápas odehrají Češi v pátek v 18:00 proti Litvě v Českých Budějovicích a podle sázkových kanceláří v něm budou za jasného favorita. O síle českého národního výběru do jednadvaceti let ostatně ví i trenér Litevců Donatas Venčevicius.

Jednadvacítku čeká vstup do nové kvalifikace. Jakou mají Hložek, Sadílek a spol. šanci?

„Bude to jiné než v San Marinu, v zápasech s velmi silnými soupeři uvidíme, na co máme. Pokud jde o Čechy, mají fyzicky velmi silný tým, který je silný po krajích, kde dokáže přejít k nebezpečným rychlým protiútokům,“ nechal se trenér Vencevičius slyšet pro oficiální web Litevského fotbalového svazu. Litva v San Marinu dokázala zvítězit 3:0.

Hned po Litvě odehraje český výběr ještě během tohoto reprezentačního srazu přátelský zápas na půdě silné Francie, a sice v pondělí. Kromě Litvy má naše "jednadvacítka" v kvalifikační skupině ještě Řecko, Skotsko, Chorvatsko a San Marino. Jistotu účasti na závěrečný turnaj bude mít pouze nejlepší z těchto týmů, o dalších postupujících rozhodne minitabulku druhých týmů.

V nominaci Lvíčat se můžeme setkat hned s několika zajímavými jmény. Trenér Karel Krejčí povolal do brány mimo jiné Matouše Trmala, který stabilně chytá za Slovácko. Z obrany můžeme jmenovat například Holíka, Chaluše, nebo Plechatého. Opravdu zajímavá jména jsou ale v ofenzivě. Do zálohy trenér Krejčí vybral teprve sedmnáctiletého Hložka, který zároveň figuruje ve výběru náhradníků pro A-tým reprezentace, nebo Michala Sadílka, který v Nizozemsku stabilně nastupuje za PSV Eindhoven. Nominováni byli také dva útočníci - Graiciar a Šašinka.