Souboj českých reprezentačních brankářů v Bundeslize dopadl lépe pro Pavlenku

Třetí kolo německé nejvyšší soutěže započalo již v pátek, kdy Lipsko zavítalo na půdu Monchengladbachu. Hosté nakonec měli po závěrečném hvizdu více radosti ve svých tvářích, neboť dokázali zvítězit 3:1 a být v této sezóně i nadále stoprocentní.

Konkurence odpověděla hned o den později. Bayern doma před vlastními fanoušky deklasoval Mainz 6:1. Bavorská mašina sice prohrávala od šesté minuty vinou Boetiuse, ale pak začal aktuální bundesligový mistr úřadovat. Ještě do konce prvního poločasu zařídili obrat Pavard s Alabou, po změně stran pak přesně mířili i Perišić, Coman, Lewandowski a Davies.

Utkání Leverkusenu s Hoffenheimem branky nenabídlo, body se dělily také ve Wolfsburgu. Vlci ve druhém poločase zásluhou Brekala srovnali nepříznivý stav, ale další branku již nepřidaly. Schalke si napravilo po porážce s Bayernem reputaci a doma vyškolilo Herthu 3:0. Lví podíl na tom ale měli hosté, kteří si vstřelili dvě vlastní branky. Freiburg pak doma nestačil na Kolín nad Rýnem a padl 1:2.

Nečekanou bodovou ztrátu hlásí Borussie Dortmund. Vestfálský gigant nedokázal uspět na půdě Union Berlín. První poločas ještě značil remízu 1:1, když se střelecky prosadili Bulter a Alcácer. Po změně stran však budnesligový nováček udeřil hned dvojitě. Nejprve skóroval autor první branky, poté jej následoval ještě Andersson.

Poměrně divokou přestřelku nabídla podívaná na půdě Werderu Berémy, které v rámci čtvrtého kola přivítaly Augsburg. Tento duel neunikl ani pozornosti českého diváka, neboť na obou stranách hájili tři tyče reprezentační brankáři naší země. Po závěrečném hvizdu se ale více radoval Jiří Pavlenka, který pustil o jednu branku méně než Tomáš Koubek. Utkání skončilo 3:2 pro Werder.

Bundesliga - 3. kolo:
Monchengladbach - RB Lipsko 1:3 (90. Embolo - 38., 47. a 90+4. Werner)
Bayern - Mainz 6:1 (36. Pavard, 45. Alaba, 54. Perišić, 64. Coman, 78. Lewandowski, 81. Davies - 6. Boëtius)
Freiburg - Köln 1:2 (40. vlastní Czichos - 52. Modeste, 90+1. Skhiri)
Leverkusen - Hoffenheim 0:0
Schalke - Hertha 3:0 (38. vlastní Stark, 48. vlastní Rekik, 86. Kenny)
Wolfsburg - Paderborn 1:1 (56. Brekalo - 12. Souza)
Union Berlín - Borussia Dortmund 3:1 (22. a 50. Bulter, 75. Andersson - 25. Alcácer)
Brémy - Augsburg 3:2 (6. a 67. Osako, 21. Sargent - 12. a 46. Vargas)
Frankfurt - Düsseldorf 2:1 (57. Dost, 86. Paciência - 36. Hennings)