Götzeho asi čeká první zahraniční angažmá, po sezóně může jít zadarmo do Itálie

Ofenzivní záložník Borussie Dortmund Mario Götze nikdy nepůsobil mimo Německo, ačkoliv když Dortmund v roce 2013 opouštěl, spekulovalo se o jeho možném odchodu do Manchesteru City. Teď je ale jeho možný odchod za hranice Německa ještě blíž. Götzemu totiž po sezóně vyprší s Dortmundem kontrakt a pokud se s klubem nedomluví, záchranné laso mu hodí z Interu.

Götzeho asi čeká první zahraniční angažmá, po sezóně může jít zadarmo do Itálie

A podle italského deníku La Gazzetta dello Sport už jsou na tom zástupci Interu Milán předběžně dohodnuti i s Götzeho agentem. V jakém znění? Pokud Götze neprodlouží smlouvu s Dortmundem, půjde za velmi lukrativních podmínek právě na sever Itálie, do Interu Milán. Sedmadvacetiletý Mario Götze působil doposud na seniorské úrovni pouze ve dvou klubech.

Götze je odchovancem Borussie Dortmund, kde se začal do A-týmu prosazovat v roce 2009. V roce 2013 využil jeho výkupní klauzule ve výši 37 milionů eur Bayern Mnichov a Götze se tedy stěhoval do Bavorska. Tam se mu však, především ke konci angažmá, nedostávalo tolik pozornosti, kolik by si představoval a v roce 2016 se tedy vrátil do Borussie Dortmund, kde působí doteď. Vyzkouší si za rok v létě první zahraniční angažmá? Podle italských médií je to pravděpodobné.

Sám Götze je nesmazatelně zapsán do historie německého fotbalu především kvůli reprezentačnímu gólu z finále Mistrovství světa 2014 proti Argentině. Gól, který dal tehdy Götze v prodloužení byl tím jediným, který za celý zápas padl a zajistil tedy Němcům vysněné zlato.