Piqué žádá fanoušky, ať neřeší minulost: Uvažujte, jak moc nám může Neymar opět pomoci

Nekonečná přestupová sága kolem brazilského kanonýrka Neymara stále nemá rozhřešení. Paris Saint-Germain je sice už svolné k prodeji, ale katalánský gigant se zdráhá nabídnout požadovanou sumu. V povzdálí se ještě krčí Real Madrid, který čeká jako sup na mršinu, jestli něco zbude a byznys nebude. Zkušený obránce Gerard Piqué dal však jasně najevo, že by ho rád v týmu opět uvítal.

Piqué žádá fanoušky, ať neřeší minulost: Uvažujte, jak moc nám může Neymar opět pomoci

Neymar před dvěma lety utekl z Camp Nou a vyslyšel volání PSG za 222 milionů eur. Přestože se k němu bývalí spoluhráči neotočili zády, u fanoušků to má složitější. Někteří pálili jeho dres, jiní mu nemohou přijít na jméno do dnes. Zkušený stoper však požádal příznivce Barcelony, aby mu dali druhou šanci a hleděli do budoucna.

„Samozřejmě bych byl rád, kdyby se vrátil. I fanoušci to časem pochopí, i když to teď třeba vnímají jinak. Chtěl bych je jen požádat, aby neřešili minulost. A když už, tak aby si vzpomněli, že než odešel, byl pro tým velice důležitý. Věřím, že nám můžeme pomoci i nyní,“ nechal se slyšet Piqué při slovech, která hájila sedmadvacetiletého Neymara.

Sám ale připustil, že cesta k dohodě mezi dvěma velkokluby bude asi dlouhá a trnitá. „Je to něco, co my sami nevyřešíme. V rozhodnutí klubů a Neymara hrajeme hodně malou roli. Můžeme jen čekat a uvidíme, jak se to vyvine. Zbývá pár dní, které však mohou být zajímavé,“ dodal španělský reprezentační obránce, který kromě neúspěšné anabáze v Manchesteru United strávil prakticky celou svou kariéru na Camp Nou.