Já i tým zvyšujeme své cíle, hlásí několik hodin před konfrontací s Kluží sešívaný kapitán Souček

Pražskou Slavii čeká již v úterý večer první zápas play-off Ligy mistrů na půdě rumunské Kluže. Pokud Sešívaní z dvojzápasu vyjdou jako vítěz, zahrají si po dlouhých dvanácti letech základní skupinu prestižní Ligy mistrů. Ve stejné fázi soutěže jako proti Kluži byla Slavia už před dvěma lety, kdy však s kyperským Apoelem selhala a nakonec putovala pouze do Evropské ligy.

Já i tým zvyšujeme své cíle, hlásí několik hodin před konfrontací s Kluží sešívaný kapitán Souček

Na předzápasové tiskové konferenci byl přítomen záložník a jedna z hlavních opor Slavie Tomáš Souček. „Všichni jsme koukali na oba zápasy jak v Kluži, tak i v Celticu. Trochu jsme možná čekali, že bude doma Celtic výraznější. Kluž nás ale všechny překvapila. Koukali jsme na videu na cestu Kluže od prvního kola až sem a ukázala velkou kvalitu,“ prozradil Souček přítomným novinářům.

„Každý rok své cíle zvyšuji. Není to ale jenom o mně a o tom dostat se do Ligy mistrů. Já i tým zvyšujeme své cíle. Ve všech soutěžích se chceme dostat co nejvýše,“ pokračoval elitní záložník vršovického klubu. „Když hraji, tak cítím určitou zodpovědnost, ale především chci, aby kluci cítili, že je na mě spoleh a že si vše na hřišti navzájem vrátíme,“ dodal Souček.

Slavia je bohužel posledním českým zástupcem v evropských pohárech, ze kterých postupně vypadli Jablonec, Mladá Boleslav, Sparta a Plzeň. Podle koeficientu UEFA by měl být favoritem na postup mezi Slavií a Kluží rumunský klub, sázkové kanceláře však říkají přesný opak. V kádru úřadujícího rumunského mistra je potřeba dát si pozoro především na záložníka Cipriana Deace a útočníka Georga Tucudeana.