Mandjeck? Krejčí odehrál kromě prvního zápasu vše a chtěli jsme, aby si trochu oddychl, tvrdí Jílek

Třicetiletý kamerunský reprezentant Georges Mandjeck odehrál svých prvních 77 minut v této sezoně tuzemské Fortuna:ligy, čímž pomohl k přesvědčivému triumfu nad Baníkem Ostrava.

Mandjeck? Krejčí odehrál kromě prvního zápasu vše a chtěli jsme, aby si trochu oddychl, tvrdí Jílek

Bývalý hráč Stuttgartu, Kaiserslauternu, Rennes, Mét, Auxerre nebo Kayeri, jenž byl v minulém soutěžním ročníku letenským "S" zapůjčen v izraelském Maccabi Haifa, kouče Václava Jílka uspokojil.

"Do doby, než vystřídal, patřil k nejlepším na hřišti. Byl hodně klidný v rozehrávce, nepanikařil, byl silný na míči. I když třeba neměl tolik míčů, kolik jsme očekávali, ale bylo to dáno i hrou soupeře. Věděli jsme, že ho čekají těžké souboje se Smolou či sbírání míčů před Kuzmanovičem a on to splnil na jedničku. Byl silný v defenzivě, ale i velmi platný do ofenzivy. S tím, co odehrál, jsem spokojený," pronesl na tiskové konferenci exolomoucký stratég, jehož tým se ocitl po nedělních třech bodech na páté pozici.

Protože má za sebou ostřílený záložník dvě hostování, jeho sparťanská budoucnost je stále nejasnou záležitostí. Variantou je však i setrvání v české metropoli.

"V tuto chvíli pro mě bylo důležité sportovní hledisko. Byl v kádru áčka, čekalo se na něj. Měli jsme ho dlouho v tréninku a pracoval v něm velmi dobře. To, jak se prezentoval proti Baníku, tak se ukazoval i během čtrnácti dnů v tréninku. Ladislav Krejčí odehrál kromě prvního zápasu všechny a chtěli jsme, aby si trochu oddychl. Nasazení Mandjecka se tak nabízelo a mělo jasnou logiku. Georges to svým výkonem obhájil," uzavřel třiačtyřicetiletý šéf mužstva z Generali arény.