Bale zůstane v Realu, potvrdil Zidane. Fanoušci už ho nechtějí

To, co bylo ještě koncem července nemožné, se stává skutečností. Gareth Bale zůstane minimálně na podzimní část sezóny v Realu Madrid, přestože Zidane prohlásil, že ho chce co nejrychleji prodat a v klubu už pro něj není místo. Směrem ke klubu se nevyjadřoval pozitivně ani Bale a sklidil za to velkou vlnu kritiky od fanoušků Bílého baletu.

Bale zůstane v Realu, potvrdil Zidane. Fanoušci už ho nechtějí

Důvody, proč bylo jasné rozhodnutí prodat Bale změněno jsou prý dva. Real nenašel adekvátního kupce a zranil se útočník Hazard, na jehož pozici může zastupovat právě Bale. „Zůstane s námi, musíme se zaměřit na příští sezónu. O ničem jiném to není. Hazardovo zranění je pro nás hodně smolné. Gareth a i James (Rodríguez) se musí o své místo v týmu poprat,“ prozradil trenér Realu Zidane na tiskové konferenci.

Bale je v Realu již od roku 2013 a je tedy jedním ze služebně nejstarších hráčů A-týmu. Letos v létě se kromě návratu do Anglie nejvíce spekulovalo o přestupu do čínských klubů Jiangsu Suning a Dalian Yifang. 

Fanoušci Realu po Baleovo odchodu volají již delší dobu. Vadí jim především jeho častá zranění a neochota se účastnit oficiálních setkání s členy klubu. Baleovi například vyčítají i to, že v době svých zranění se věnuje své druhé vášni, a sice hraní golfu. Poslední hřebík do rakve si Bale sám zatloukl v červencovém přátelském zápase s Atlétikem Madrid, který Real prohrál poměrem 3:7 a Baleovi to na lavičce vykouzlilo široký úsměv na tváři.