Hromadný exodus z United do Itálie. Po Lukakovi se na smlouvě dohodl i Sánchez

Útočník Manchesteru United Alexis Sánchez se podle Sky Italia dohodl na smlouvě s Interem Milán a v nejbližších dnech by měl být v klubu oficiálně představen. Třicetiletému Chilanovi se angažmá v Manchesteru vůbec nevydařilo a za sezónu a půl vstřelil pouhé tři ligové góly. Během tohoto přestupového období už z United do Interu přestoupil i jiný útočník, Romelu Lukaku.

Hromadný exodus z United do Itálie. Po Lukakovi se na smlouvě dohodl i Sánchez

Do United přišel Sánchez v lednu 2018 výměnou za Henrikha Mkhitaryana z Arsenalu, kde patřil mezi nejlepší hráče celé soutěže. Jen pro představu, v Arsenalu vstřelil Sánchez během třech a půl sezón hned šedesát gólů v Premier League. Pokud Sánchez do Interu Milán skutečně přestoupí, nebude to poprvé, co bude působit v italské Serii A.

Sánchezovo první destinací v Evropě bylo totiž severoitalské Udinese, kam přišel v roce 2007 z chilského Colo Colo, přičemž následující sezónu strávil na hostování v argentinském River Plate. V Udinese Sánchez nakoukl do světa velkého fotbalu a po sezóně 2010/11 si ho vyhlédla španělské Barcelona, která ho v létě 2011 přivedla za 26 milionů eur.

Nyní se může třicetiletý Chilan do Itálie po osmi letech vrátit. Během doby strávené ve Španělsku a v Anglii Sánchez vyhrál jednou španělskou La Ligu a dvakrát anglický FA Cup. Mimořádného úspěchu dosáhl také s chilským národním týmem. V letech 2015 a 2016 totiž dvakrát za sebou dokázal s Chile vyhrát Copu América.