Perišič už podstoupil zdravotní prohlídku, z Interu odejde po čtyřech letech

Chorvatský křídelník Ivan Perišič s největší pravděpodobností po čtyřech letech opustí milánský Inter. Perišič je blízko odchodu na roční hostování s opcí ve výši 30 milionů eur do Bayernu Mnichov. Německý klub však podle zdrojů deníku Bild opci využije a hostování tedy přetaví v trvalý přestup. Tento postup prý může zhatit pouze dlouhodobé zranění Perišiče nebo velmi špatné výkony tohoto třicetiletého křídelníka.

Perišič už podstoupil zdravotní prohlídku, z Interu odejde po čtyřech letech

V Německu se celou přestupovou ságou detailně zabývá deník Bild, jehož reportéři několik dní čekali před zdravotnickým centrem Bayernu Mnichov. A v pondělí se skutečně zadařilo, z centra vyšel Ivan Perišič, který s reportéry i krátce promluvil. „Ano, podstoupil jsem zdravotní prohlídku a podle prvotních informací úspěšně,“ přiznal Perišič Bildu.

Pro Perišiče se zdaleka nebude jednat o první angažmá v německé bundeslize. V německé nejvyšší soutěži se poprvé ocitl, když přišel v roce 2011 za 5 milionů eur z Clubu Bruggy do Dortmundu, kde vydržel rok a půl. V lednu 2013 se stěhoval za 8 milionů eur do jiného německého týmu, Wolfsburgu. Odsud už Perišič putoval do v létě 2015 za 16 milionů eur do Interu a pokud je informace o opci ve výši 30 milionů eur pravdivá, bude Perišič pokračovat v trendu zvyšování své kupní ceny i odchodem do Bayernu.

Perišič je součástí chorvatské generace, která se loni dokázala probojovat až do finále mistrovství světa. Sám Perišič dal ve finále proti Francii i první gól svého týmu a stal se tak prvním Chorvatem vůbec, jemuž se podařilo skórovat ve finále mistrovství světa.