Zvrat v Realu. Bale asi zůstane, nechtěně mu pomohl Hazard...

Zatímco začátkem srpna bylo téměř jasné, že útočník Gareth Bale odejde z Realu Madrid, nyní je situace úplně jiná. Real totiž potkala malá pohroma. Špičkový útočník Eden Hazard, který přišel z Chelsea za 100 milionů eur, si totiž poranil kolenní šlachu a jeho soutěžní debut v dresu bílého baletu se tedy odkládá na dobu neurčitou.

Zvrat v Realu. Bale asi zůstane, nechtěně mu pomohl Hazard...

Podle zákulisních informací španělských médií se nejedná o zranění na pár týdnů a celá situace by mohla zajistit setrvání Garethu Baleovi, jenž může nastupovat na stejné pozici jako Hazard. Bale už přitom delší dobu nebyl v klubu vítán a Zidane mu údajně na rovinu řekl, že si v jeho týmu nekopne. Zkušený Velšan měl tedy rozjednaná dvě angažmá v Číně, přestupovým jednáním je ale prý v tuto chvíli z důvodu jeho povinností u A-týmu konec.

Třicetiletý Bale je přitom jedním ze služebně nejstarších hráčů Realu. V klubu je od roku 2013, kdy přišel za 100 milionů eur z Tottenhamu a doposud odehrál 231 zápasů, ve kterých vstřelil 102 gólů. Kritiky fanoušků se dočkal především kvůli častým zraněním a některým negativním výrokům k vedení klubu. Bale je ve Španělsku kritizován mimo jiné i za příliš časté hraní golfu.

„Vypadalo to, že odejde, ale v tuto chvíli zůstává s námi. Věci se mění a já samozřejmě využiji všechny hráče, které mám k dispozici,“ prohlásil trenér Realu Madrid Zidane pro server Goal.com.