Závod dvou koní? Do boje o titul Premier League promluví více týmů, je přesvědčen Klopp

Premier League v posledních dvou sezónách vyhrál Manchester City, v minulém ročníku se ovšem o titul pral s Liverpoolem, který předčil jen o bod a před zbytkem Premier League měly tyto týmy obrovský náskok. Bude anglická liga "závod dvou koní" i příští sezónu?

Závod dvou koní? Do boje o titul Premier League promluví více týmů, je přesvědčen Klopp

Není to přitom nic neobvyklého. Často se o titulu rozhoduje pouze mezi dvěma týmy, ve Španělsku to je často Real Madrid a Barcelona, v Itálii kdysi Juventus a Inter Milán, v Německu Bayern Mnichov a Borussia Dortmund a i v Anglii byly doby, kdy se o prvenství v lize přel třeba Manchester United s Chelsea nebo právě nyní Manchester City s Liverpoolem.

Liverpool loni získal tu nejcennější trofej, Ligu mistrů, a stal se nejúspěšnějším vicemistrem v historii Premier League, to svěřenci Pepa Guardioly kromě Premier League ovládli i oba domácí poháry. Bez pochyby budou právě tyto dva kluby favorité na zisk titulu v příští sezóně, do boje ale zcela jistě promluví i Tottenham, Arsenal, Chelsea, Manchester United a nebylo by profesionální podceňovat ani ambiciózní Wolverhampton.

Toho si je vědom i kouč evropského klubového mistra. "Loni to sice bylo pouze mezi dvěma týmy, ale všichni víme, že v Premier League je hodně kvalitních týmů. Bohužel. A myslím si, že Citizens to vidí stejně jako já," prozradil Jürgen Klopp. "Ale právě Manchester City je velký favorit. Jsou tu však týmy, třeba my, které mají stejné ambice," pokračoval německý kouč.

"Musíme se zlepšit, hrát dobrý fotbal a jsem si jistý, že úspěchy se dostaví. Proto jsem do Liverpoolu přišel," burcuje trenér Liverpoolu své hráče i fanoušky před novou sezónou.