Stomilionové posily nepotřebujeme, říká Klopp. Jak obmění kádr nejlepší tým Evropy?

Liverpool po čtrnácti letech získal Ligu mistrů a zakončil tak několikaleté období bez trofeje. Jürgen Klopp, manažer Reds, neočekává, že by jeho tým výrazně posílil kádr, na druhou stranu jednoho mladíka už Reds stihli angažovat.

Stomilionové posily nepotřebujeme, říká Klopp. Jak obmění kádr nejlepší tým Evropy?

Liverpool k ušatému poháru dotáhly dva faktory - trio Salah, Mané a Firmino a stoper Virgil van Dijk. Tato kombinace podporovaná jistotou v bráně v podobě Alissona Beckera a spolehlivou zálohou prošla v play-off Ligy mistrů přes Bayern, Porto, Barcelonu i Tottenham a zajistila si tak trofej v Lize mistrů po dlouhých čtrnácti letech.

Salah, Mané ani Firmino však Reds žádné extrémně přemrštěné částky nestáli, Virgil van Dijk byl sice nejdražším stoperem všech dob a stál přes 80 milionů liber, ukazuje se ale, že se tato investice vyplatila. Vítězná sestava se ale měnit nemá, jak praví jedno staré dobré fotbalové přísloví.

Řídit se jím doslova by ale nebylo zrovna moudré, uchovat kostru týmu je ale v zájmu Liverpoolu. Pro Reds tak nedává smysl, aby letos přivedli nějakou superhvězdu. Ti už stihli angažovat mladičkého Seppa van der Berga. Jürgen Klopp je ale dlouhodobým kritikem takto drahých nákupů a navzdory van Dijkovi se letos opět opřel do týmů, které nakupují draze.

"Loni jsme potřebovali Virgila a Alissona, abychom doplnili náš kádr. Tento rok máme silnou základní sestavu a nekoupíme nikoho, kdo by nám ji narušil. Žádného stomilionového hráče nepotřebujeme," nechal se slyšet Klopp. "Ať si naši rivalové včetně City klidně nakoupí hráče, ale my letos velké peníze neinvestujeme," pokračoval německý kouč.