Slavia přežila klinickou smrt a vrací se do čela tabulky, Jablonec nadělil Slovácku kanára. Opava poprvé ztratila

Jablonec doma smetl Slovácko a svého soupeře porazil vysoko 6:0. Po dvou překvapivých výhrách Opava poprvé ztratila, na Mladou Boleslav nestačila poměrem 1:4. Pražská Slavia se vrátila do čela tabulky, když porazila doma Sigmu Olomouc 1:0, nejeden slávista byl ale zejména v nastavení druhého poločasu velmi nervózní.

Jablonec doma začal proti Slovácku skvěle, už v páté minutě poslal do vedení domácí Doležal. Další branku vstřelil Jablonec až v 70. minutě, to ale ještě netušil, že to byl teprve začátek. Na branku Kroba hned navázal Sýkora a ke konci přidal Jablonec rovnou ještě tři branky, jejichž střelci byli Kratochvíl, Chramosta a znovu Sýkora. Jablonec tak nadělil Slovácku kanára a zvítězil vysoko 6:0.

Zatím stoprocentní Opava na výhry s Českými Budějovicemi a Příbramí nenavázala a v Mladé Boleslavi poprvé ztratila body, a to dost ostudně. Domácí zvítězili vysoko 4:1, přestože do vedení šla právě Opava, která vedla už od čtvrté minuty. Svěřenci trenéra Webera ale utkání úspěšně otočili a nakonec uzavřeli sympatickým výsledkem 4:1.

Slavia se po těsné výhře ve Zlíně a debaklu v Teplicích, které porazila 5:1, poprvé představila v domácím Edenu. Sešívaní se do vedení dostali už v šesté minutě, kdy si na přesný centr van Burena naskočil Vladimír Coufal. Mistrovský tým byl v utkání lepší, i přesto ale nedokázal vstřelit druhý gól. Videorozhodčí ovšem v nastavení nařídil penaltu ve prospěch Sigmy, tu ale David Houska neproměnil a Slavii tak Coufalova trefa na tři body, které ji vrátí do čela tabulky, stačila.

Fortuna liga, 3. kolo:

Jablonec - Slovácko 6:0 (1:0)

Branky: 5. Doležal, 69. Krob, 70. Sýkora, 87. Kratochvíl, 88. Chramosta, 90+1. Sýkora
Žluté karty: 39. Břečka – 54. Kadlec
Domácí: Hrubý – Holík, Jugas, Břečka, Sýkora – Hübschman, Považanec – Kratochvíl, Matoušek (81. Pilík), Acosta (68. Krob) – Doležal (74. Chramosta), trenér: Rada
Hosté: Trmal – Reinberk, Hofmann, Kadlec, Šimko – Daníček (79. Hellebrand) – Petržela (69. Sadílek), Navrátil, Havlík, Kalabiška – Zajíc (64. Šašinka), trenér: Svědík
Diváci: 2 681
Rozhodčí: Rejžek – Kotalík, Pečenka

Mladá Boleslav - Opava 4:1 (2:1)

Branky: 35. Mešanović, 45+1. Bucha, 75. Budínský, 82. Takács  – 4. Dedič
Žluté karty: 67. Hrabina, 74. Simerský (oba Opava)
Domácí: Šeda – Křapka, Pudil, Takács, Túlio – Hubínek (32. Matějovský), Bucha – Fulnek (32. Mešanović), Budínský, Ladra – Komličenko (85. Klíma), trenér: Weber
Hosté: Fendrich – Schaffartzik, Simerský, Žídek, Hrabina – Řezníček (69. Bernadina), Jursa – Mondek (62. Stáňa), Jurečka, Zapalač (46. Šulc) – Dedič, trenér: Kopecký
Diváci: 2 662
Rozhodčí: Lerch – Poživil, Ratajová

Slavia Praha - Sigma Olomouc 1:0 (1:0)

Branka: 6. Coufal
Neproměněná penalta: 90+4. Houska (Sigma Olomouc)
Žluté karty: 87. Trpišovský (trenér), 88. Škoda - 51. Greššák, 89. Jemelka
Domácí: Kolář – Coufal, Kúdela, Hovorka, Bořil – Souček – Ševčík, Hušbauer (82. Škoda), Traoré (46. Král), Zmrhal – van Buren (76. Stanciu), trenér: Trpišovský
Hosté: Reichl – Sladký, Beneš, Jemelka, Vepřek (75. Zmrzlý) – Greššák, Pilař (64. Yunis), Houska, Plšek (83. Texl) – Falta, Nešpor, trenér: Látal
Diváci: 13 263
Rozhodčí: Proske – Kotík, Novák