Nešpor: Jsem rád, že jsme se od začátku letní přípravy vydali podobnou cestou jako Slavia

Olomoucký Martin Nešpor naposledy rozhodl olomoucký duel se Zlínem. V základní sestavě své Sigmy by tak neměl absentovat ani ve třetím kole Fortuna:ligy proti Slavii.

Nešpor: Jsem rád, že jsme se od začátku letní přípravy vydali podobnou cestou jako Slavia

"Zápasy se Slavií, Spartou nebo s Plzní jsou pro každého hráče specifické, protože jsou to nejlepší kluby v České republice. Každý hráč se na tyto zápasy obzvlášť těší," pronesl na webu sigmafotbal.cz bývalý ofenzivní hráč Piastu Gliwice, Mladé Boleslavi, Bohemians 1905 či právě letenského "S", ve kterém se však výraznějši neprosadil.

Jak se v neděli těší na zajímavou kulisu na Sinobo Stadium? "Bylo by fajn, kdyby to takhle bylo na každém stadionu. Pro hráče je určitě lepší hrát před zaplněnými tribunami. I fanoušci si zápas takhle užijí víc. Eden je velký stadion. Mám rád i menší stadiony, když jsou plné. Na nejvyšší úrovni by to tak mělo být," pokračoval svěřenec kouče Radoslava Látala.

Pro nejbližšího protivníka má jen slova chvály. "Slavia má momentálně nejsilnější kádr v lize. Teplicím vstřelili 5 branek, to o něčem svědčí, ale každý zápas je jiný. Musíme se na to připravit v hlavách nejlépe, jak každý umí a na hřišti odevzdat maximum. Když se to povede, věřím, že jsme schopni tam body uhrát. Jsem přesvědčený o tom, že my budeme připraveni dobře a do zápasu půjdeme beze strachu," doplnil na stránkách sigmafotbal.cz kolega Yunise, Pilaře, Falty, Housky a spol.

A co pronesl na sešívanou adresu dále? "Dá se říct, že všechny posty má zdvojené až ztrojené. Můžou si dovolit koupit nejlepší hráče v Česku a kvalitní hráče ze zahraničí, takže díky tomu předčí většinu českých mužstev. Jsou výborně silově a kondičně připraveni, což potvrdili i v Evropské lize. V zápasech odběhají velký počet kilometrů ve sprintových nábězích. Pokud jste dobře trénovaný, máte z čeho brát, máte sílu do soubojů, zakončení a do dalších atributů hry. V tomhle jsou na vysoké úrovni. Jsem rád, že jsme se od začátku letní přípravy vydali podobnou cestou," uzavřel devětadvacetiletý fotbalista.