Plzeň uspěla i napodruhé, tentokrát po gólech Pernici a Kopice vyloupila Liberec

Viktoria Plzeň zůstává i po druhém ligovém kole stoprocentní. Český vicemistr zvítězil na hřišti Slovanu Liberec 1:2 a se skóre 5:2 a šesti body tak zatím vévodí nejvyšší soutěži.

V prvním poločase se ovšem Viktoriáni gólově neprosadili. Skóre otevřel až v 57. minutě stoper Luděk Pernica, který do sítě umístil přesně mířený centr z rohového kopu. Na 2:0 zvýšil poté Jan Kopic a Plzeň měla pohodlné vedení, o to ale přišla v 80. minutě, kdy snížil liberecký Musa. Na víc se ale domácí nezmohli a po vítězství v Ostravě vyšli bodově naprázdno.

Fortuna liga, 2. kolo:

Slovan Liberec - Viktoria Plzeň 1:2 (0:0)

Branky: 80. Musa – 57. Pernica, 71. Kopic
Žluté karty: 16. Pešek, 75. Breite – 17. Kalvach, 52. Krmenčík
Domácí: Nguyen – Mikula, Kačaraba, Karafiát, Hybš – Breite, Oscar (73. Nešický) – Pešek (55. Koscelník), Mara, Potočný – Pázler (59. Musa), trenér: Hoftych
Hosté: Hruška – Řezník (10. Havel), Pernica, Brabec, Hloušek – Hrošovský, Kalvach – Kayamba, Čermák (87. Mihálik), Kopic – Krmenčík (81. Chorý), trenér: Vrba
Diváci: 5 142
Rozhodčí: Franěk – Koval, Dobrovolný