Silva je rozhodnutý. Citizens pomůže už jen jednu sezonu. Kdo ho může nahradit?

Manchester City se v nadcházející sezoně bude muset připravit na budoucnost bez záložníka Davida Silvy. Třiatřicetiletý Španěl, který na Etihad Stadium působí od roku 2010 po příchodu z Valencie, je jedním z klíčových mužů týmu kouče Pepa Guardioly. Nyní ale oznámil, že tato sezona pro něj bude v kádru Citizens poslední.

Silva je rozhodnutý. Citizens pomůže už jen jednu sezonu. Kdo ho může nahradit?

Po deseti letech tak bleděmodré zamává. Takřka jisté je, že odejde s více než čtyřmi stovkami startů v dresu Manchesteru. V tuto chvíli jich má totiž na svém kontě 395. Během svého angažmá v Premier League získal čtyři mistrovské tituly, dva triumfy v FA Cupu a čtyři v anglickém ligovém poháru.

Ačkoli ho v uplynulém ročníku často sužovaly zdravotní problémy, přesto patřil ke klíčovým hráčům a pomohl klubu k ceněnému treble. V lize si připsal šest branek a na dalších osm přihrál. V nadcházejících měsících může své statistiky ještě vylepšit, pak už ale ne.

„Toto je moje poslední sezona. Deset let je pro mě dost. Byly to pro mě báječné časy. Už o tom nějakou dobu přemýšlím. Ještě jsem se rozhodl prodloužit své působení zde o jednu sezonu, ale to bude vše. Uzavře se kruh,“ prozradil David Silva.

A kdo by po něm mohl v budoucnu převzít otěže? „Podle mě Phil Foden. Připomíná mi mě samotného, když jsem byl mladý. Jsem si jistý, že z něj bude úžasný hráč. Dokáže mě nahradit,“ dodal Silva.