Hvězdy Eura do 21 let – 1. část: Polský Hložek, strašák bundesligových gigantů i lamač rekordů z Juventusu

V Itálii už je v plném proudu evropský šampionát hráčů do 21 let. Tento turnaj se tradičně těší velkému zájmu fanoušků i skautů a obecně zástupců všech velkoklubů starého kontinentu. A jak by také ne, když se na něm vždy představí celá řada velkých talentů. V kádru každého z dvanácti účastníků jsme vybrali hráče, který si zaslouží zvláštní pozornost. Začínáme čtveřicí týmů ve skupině A, kde o postup do semifinále usiluje domácí výběr, Španělé, Belgičané a Poláci.

Hvězdy Eura do 21 let – 1. část: Polský Hložek, strašák bundesligových gigantů i lamač rekordů z Juventusu

Itálie: Moise Kean (Juventus)

Devatenáctiletý útočník Juventusu se postaral už o několik rekordních zápisů na klubové i reprezentační úrovni. Před třemi roky se stal prvním hráčem narozeným v roce 2000 a později, který nastoupil do zápasu prestižní Ligy mistrů. To samé se mu krátce předtím povedlo také v italské Serii A, kde se postaral ještě o jeden zápis do historie. V květnu 2017 se z něj stal také první autor gólu v soutěži s datem narození spadajícím do tohoto milénia.

V dresu turínského celku nasázel v uplynulé sezoně celkem sedm soutěžních gólů, další dva přesné zásahy si připsal koncem března při svých prvních startech za seniorskou reprezentaci. Trefil se už při debutu proti Finsku (2:0), což z něj udělalo nejmladšího italské repre střelce od roku 1958. O pár dní později skóroval i do sítě Lichtenštejnska (6:0). „Má kvalitu a obrovský potenciál,“ prohlásil na Keanovu adresu kouč squadry azzury Roberto Mancini. Nutno podotknout, že italská jednadvacítka čítá ještě několik velmi zajímavých jmen jako Chiesa, Zaniolo, Pellegrini či Mandragora...