Manchester United už nalepil cenovku na Lukakua. Který tým se ho pokusí vykoupit?

Jak už bylo avizováno, tak se postupně stává skutečností. Manchester United čeká další obměna kádru, která nepůjde bez toho, aniž by pár stálic neodešlo z klubu. Jedním z hráčů, kteří si mají balit kufry, je i belgický snajpr Romelu Lukaku.

Manchester United už nalepil cenovku na Lukakua. Který tým se ho pokusí vykoupit?

Všechno to začalo poněkud nevinně. Nejdříve bylo Lukakovi vyčítáno, že si v porovnání s ostatními konkurenčními útočníky v lize tolik nerozumí s míčem, a následně přišly i výčitky kvůli tomu, že vůbec neběhá (pozn.: United jsou třetí nejméně běhavý tým Premier League, minulou sezonu byli dokonce úplně poslední).

Jak postupně plynul čas, příležitostně jej ze sestavy opomenul ještě José Mourinho, ovšem jakmile se kormidla ujal Ole Gunnar Solskjaer, tak se rozhodl sázet především na trojici Martial, Rashford a Lingard, pokud mu marodka týmu nedala jinak.

Následně však ďáblové začali výrazně výkonnostně a zejména výsledkově tápat, což vyústilo nejdelší sérií bez výhry v celé historii jejich týmu v PL, až Solskjaer řekl: „Bohužel našemu týmu chybí kvalita a klid v zakončení.“

V rámci tohoto proslovu se objevily první spekulace, kdo by mohl z klubu odejít, a nyní už je téměř jasno. Romelu Lukaku, ač přišel za 76 milionů liber, si pomalu může shánět letenky a nabrat směr Itálie, kde o něj jeví zájem Inter Milán, který dle serveru Sky Sports, Mirror a Telegraph touží útočníka dostat pod svá křídla. Údajně již milánský celek začal s první nabídkou v hodnotě 50 milionů liber.

Vedení United by ovšem na tomto přestupu nerado prodělalo, a tak stanovilo cenu na 70 milionech liber, pod tuto hranici údajně jít nehodlá, i když je možné, že dojde ještě k nějakým kompromisům, podle nichž by se zbytek částky vyplatil v případných bonusech.

O odchodu Lukakua z Manchesteru promluvil už i jeho agent, který se nechal slyšet, že bude budoucnost svého hráče řešit až po sezoně. Sezona tedy nyní skončila a náruč s nabídkami zůstává otevřená. Romelu by si dle vlastních slov přál hrát v Itálii. Tehdy sice zmínil Juventus, ale i v Interu určitě bude velmi váženým zbožím.