Vidal táhne famózní sérii - prošel trojicí renomovaných lig a už 8 let nezná nic než mistrovské oslavy

Známý chilský středopolař se 105 mezinárodními vystoupeními Arturo Vidal je nezpochybnitelný magnet na tituly. Již osm sezon v řadě totiž nezná nic jiného, než oslavy mistrovského primátu.

Vidal táhne famózní sérii - prošel trojicí renomovaných lig a už 8 let nezná nic než mistrovské oslavy

Jak připomněl portál profutbal.sk, čerstvě dvaatřicetiletý záložník s minulostí v Bayeru Leverkusen odstartoval svou hvězdnou pouť v Juventusu, do kterého přestoupil v roce 2011.

Právě se Starou dámou z Turína dosáhl na čtyři Scudetta za sebou. Po odchodu z Juve se zarputilý štítový hráč přesunul do Bayernu a také v bundeslize zaznamenal tři celkové triumfy.

Po tom posledním - v létě 2018 - se Vidal za 18 milionů eur přesunul do LaLigy a také s Barcelonou dokázal dokráčet k titulu.

A katalánskému obrovi k tomu pomohl velmi vydatně - za kompletní ročník totiž odehrál svěřenec Ernesta Valverdeho 52 soutěžních zápasů s bilancí tří branek a sedmi asistencí, s tím, že hned šest gólových přihrávek nabídl hvězdnému Argentinci Messimu.

Protože má na Camp Nou platnou smlouvu až do 30. června 2011, součástí Barcy by měl být i nadcházející dvě sezony. Pakliže by se radoval ještě dvakrát, připsal by si jubilejních deset primátů v řadě, což by byl absolutní unikát.

A jaké ponaučení plyne z těcho statistik pro kluby? Pokud prahnete po titulu, angažujte bojovníka, kterého vychoval pro velký fotbal chilský celek Colo Colo, se kterým se mimochodem jakožto mladík také radoval dvakrát. Ale pospěšte si - na vrcholové úrovni má před sebou posledních pár let...