Během jednoho roku zaplatila Sparta agentům téměř 90 milionů korun, což je skoro třikrát více než Plzeň. Jak jsou na tom Slavia či Příbram?

FAČR zveřejnila částky, které kluby Fortuna:ligy v roce 2018 vyplatily (nebo se zavázaly vyplatit) registrovaným zprostředkovatelům, čili hráčským agentům a manažerům.

Během jednoho roku zaplatila Sparta agentům téměř 90 milionů korun, což je skoro třikrát více než Plzeň. Jak jsou na tom Slavia či Příbram?

Seznamu bezkonkurenčně vládnou pražská "S" z letenské Generali arény a z vršovického Sinobo Stadium.. Zatímco Sparta vyplatila třetím stranám během jednoho roku kvůli příchodům více než 88 milionů korun, Slavia použila na provize kolem 81 milionů korun.

Obhájce ligového primátu ze západočeských Štruncových sadů musel investovat okolo 30 milionů korun, což je téměř trojnásobně menší suma než v případě značky Daniela Křetínského.

Nejméně poskytla manažerům Příbram a to i přesto, že po postupu do nejvyšší soutěže přivítala poměrně dost nováčků. Agenti však od Jaroslava Starky, bosse sídlícího u řeky Litavky, obdrželi pouze 50 tisíc korun.

Pokud jde o druhou nejvyšší soutěž, celky jako Táborsko, Frýdek-Místek, Ústí nad Labem, Pardubice, Znojmo, Chrudim či Viktoria Žižkov neinvestovaly do agentů ani korunu.

Nejvíce peněz pak poslaly manažerům kluby Zbrojovka Brno (3,4 milionu korun), Vysočina Jihlava (3,3 milionu korun) a Dynamo České Budějovice (2,6 milionu korun), jemuž se to vyplatilo, protože se přímo kvalifikovalo mezi elitu.

Výběr částek vyplacených agentům v roce 2018:

Sparta - 88,5 milionů korun
Slavia - 81 milionů korun
Plzeň - 30, 1 milionů korun
Liberec - 10,1 milionů korun
Sigma Olomouc - 5,1 milionů korun
Mladá Boleslav - 4,5 milionu korun
Jablonec - 4,1 milionu korun
Slovácko - 3,6 milionů korun
Baník Ostrava - 3,3 milionu korun
Bohemians - 1,8 milionu korun
Karviná - 1,7 milionu korun
Teplice - 1, 1 milionu korun
Dukla - 1 milion korun
Zlín - 940 tisíc korun
Opava - 580 tisíc korun
Příbram - 50 tisíc korun