Třetí prohra ve třetím zápase, ale Horváth i tak našel pozitiva: Nebyl to špatný výkon

Baník Sokolov nevstoupil do nového ročníku Fotbalové národní ligy zrovna ideálně a pro důkazy nemusíme chodit extra daleko - tři zápasy, tři porážky a skóre 2:7 zatím nevěští nic dobrého, což se promítá i do tabulky, v níž je severočeský tým na předposlední pozici.

Tak špatný úvod ještě Baník nikdy neměl. "Nesmíme dělat takové chyby, nebyl to špatný výkon, i když Hradec má velkou kvalitu, dopředu velmi dobré hráče a ti nám potrestali každou chybu," smutnil po domácí prohře s východočeskými Votroky hlavní kouč Sokolova Pavel Horváth, jenž tak v konfrontaci se Zdenkem Frťalou neuspěl.

Pro exligový Hradec jsou tři body na půdě Sokolova úspěchem, protože chtěl kvůli aktivnímu soupeři chodit do otevřené obrany. Domácí pak udeřili až moc pozdě, kdy už nebyl na otočení výsledku čas. "Chtěli jsme hrát po křídlech s centry a ten přišel jediný až v té poslední minutě. To už je pozdě," krčil rameny bývalý asistent Viktorie Plzeň.

Horváthův výběr, pro který šlo o první utkání před vlastním publikem, měl přitom v prvním dějství optickou převahu a zdálo se, že zápas kontroluje. "Nejlepší poločas v sezoně. Jsme silní na míči, dostáváme se k brance, ale Hradec nám to blokuje, takže smůla. Navíc nám z jedné šance dají gól," uvedl již v poločasové přestávce kapitán Petr Glaser a jen tím vystihl toho, že Votroci na svém výjezdu vytěžili z minima maximum.

Čtvrté kolo zavane Štípka, Vašíčka a spol. na hřiště Varnsdorfu, který zatím neprohrál a ze tří klání inkasoval pouze jednou. Stane se tak v neděli 12. srpna od 17:00.