Liverpoolský navrátilec Sturridge zařídil skalp Blackburnu, Mata odmítl prohru Manchesteru United

Ve druhé polovině pracovního týdne byli v akci dva ostrovní titáni, konkrétně dvacetinásobný anglický šampion Manchester United a osmnáctinásobný mistr Premier League FC Liverpool, jemuž se tento týden povedlo přivést z AS Řím za 75 milionů eur uznávaného brazilského gólmana Alissona.

Reds z Anfield Road už během léta sehráli čtvrté přípravné utkání a stále jsou bez prohry s bilancí tří výher a jednoho remízového výsledku s Bury.

Po rozstřílení Chesteru (7:0) a přetlačení Tranmere Rovers (3:2) tentokráte vyzráli svěřenci německého manažera Kloppa na druholigový Blackburn Rovers, jehož skolili dvougólovým rozdílem.

Favorit však udeřil až ve druhém dějství a trefili se v minulé sezoně odložení hráči Lazar Markovič a Daniel Sturridge, který u první trefy také asistoval.

Tým z města Beatles, který nasadil také Matipa, Alberta Morena, Lallanu, Woodburna, Origiho či Solankehok, mohl triumfovat i výraznějším rozdílem. To vy však musel James Milner v šesté minutě proměnit pokutový kop...

To úřadující vicemistr z Old Trafford se představil během léta vůbec poprvé a v Arizoně na Phoenix Stadium se utkal s mexickou Américou.

Joé Mourinho nenasadil úplně bezejmenný tým, o čem svědčí přítomnost Valencii, Smallinga, Shawa, Baillyho, Hererry či Martiala.

Také v tomto případě padala góly až po změně stran. Na branku Martína z devětapadesáté minuty dokázal dvanáct minut před koncem odpovědět střídající Juan Mata.