City zvládli šlágr s Arsenalem, Bayern zvítězil v Derby Klassiker

V Německu již zcela jasně vládne Bayern, který v Dortmundu zvítězil vysoko 1:3. Podobně si ve šlágru anglické Premier League vedl Manchester City, který i zásluhou proměněné penalty Sergia Agüera porazil Arsenal taktéž 3:1.

Stoke doma remizovalo s nedávným mistrem Leicesterem City 2:2, ačkoliv dvakrát v zápase prohrávalo. Huddersfield porazil navzdory početní nevýhodě doma West Brom. O výhře Bournemouthu v Newcastlu rozhodl až ke konci Cook. Stejně těsně vyhrály nad Swansea Brighton a nad Southamptonem Burnley. Liverpool vyhrál venku proti West Hamu v atraktivním dueliu vysoko 4:1.

Ve šlágru kola poté uspěl Manchester City. Do vedení dostal domácí Kevin De Bruyne a brzy po půli zvýšil z penalty Sergio Agüero. Arséne Wenger poslal do hry Alexandreho Lacazetta a ten záhy snížil. Poslední slovo měl ale vedoucí celek ligy, v 75. minutě parádně přihrával David Silva a přesně zakončil střídající Gabriel Jesus.

Timo Werner rozhodl o zápase svým gólem v 85. minutě ve prospěch svého týmu, Red Bull Lipsko tak zůstává třetí s jednobodovou ztrátou na druhý Dortmund. Mohuč remizovala v Gladbachu 1:1 a Hamburk doma díky brzkému vyloučení hostujícího Burnice porazil Stuttgart 3:1. Freiburg těsně nestačil na Schalke v poměru 0:1. Bayern Mnichov dokázal potvrdit úlohu favorita a v Derby Klassiker porazil Dortmund na jeho hřišti poměrem 3:1. Bayern tak má na prvním místě čtyřbodový náskok na druhé Lipsko.

Valencia doma podle očekávání porazila Leganes, skóre 3:0 zařídili Parejo, Rodrigo a Mina. Netopýři tak zůstávají druzí s pouhou jednobodovou ztrátou na lídra z Barcelony, který má ovšem zápas k dobru. Atletico Madrid o své výhře proti Deportivu La Coruňa rozhodlo až v nastavení druhé půle, skóre bylo tedy 1:0. Barcelona zvítězila v domácím utkání se Sevillou, ačkoliv ještě třicet minut před koncem byl stav utkání nerozhodný.

Paříž potvrdila úlohu výrazného favorita a díky ofenzivnímu kocertu v podobě pěti vstřelených gólů vyhrála na hřišti Angers 5:0.

V Itálii ztratili favorité, Inter doma jen remizoval s Turínem a Neapol nevstřelila branku Chievu. Problémy měl i Juventus doma proti nováčkovi z Beneventa. Po půli dokonce prohrával, hrdinou utkání se ale nakonec stal Juan Cuadrado, který v 66. minutě zajistil Staré dámě výhru.