Konec dominance hráčů? Tři případy, kdy anglické kluby neprodaly nespokojené hvězdy

Tohle přestupové okno přineslo jeden zajímavý (revoluční?) poznatek. Peníze se letos točily jako nikdy předtím, ceny za hráče světové třídy vyskočily do šílených výšin, ale to nakonec hrálo v neprospěch nespokojených hvězd v některých týmech. Anglické kluby, které jsou díky příjmům z televizních práv bohaté, si jednoduše mohly dovolit odmítnout horentní sumy, a to i přes fakt, že je dokonce v některých případech požádali samotní hráči o prodej. To se v minulosti rozhodně nedělo...

Virgil Van Dijk

To, co Barcelona prováděla Liverpoolu, dělal klub z města Beatles Southamptonu. I když ve skutečnosti za hlavní přestupový cíl Jürgena Kloppa nakonec neposlal ani jednu nabídku. V červnu totiž Saints obvinili Liverpool z toho, že za jejich zády jednal s Van Dijkem a klub se musel omluvit, načež v oficiálním prohlášení oznámil, že ukončil zájem o hráče. Ten sice přetrval, ale majitelé se rozhodli, že pokud je Southampton nepozve ke stolu, tak nebudou za nizozemského stopera nabízet.

To se nakonec k překvapení všech opravdu nestalo. Přitom za svého kapitána mohli vyinkasovat klidně 70 – 80 milionů liber. Van Dijk, který stejně jako Coutinho podal žádost o přestup, se tak teď bude muset vrátit do prvního týmu, hodit zmařené plány za hlavu a oblékat dres klubu minimálně do ledna.