Naděje Chelsea je mimořádně ambiciózní: Chci vyhrát Zlatý míč!

Tammy Abraham strávil loňskou sezonu na hostování ve druholigovém Bristolu City, kde se mu nebývale dařilo. Mladý útočník si skvělými výkony vysloužil novou smlouvu od Chelsea, i další rok ale tráví na hostování. Tentokrát zůstal v Premier League, když ho ulovila Swansea. Jaké jsou ale dlouhodobé plány Abrahama?

Naděje Chelsea je mimořádně ambiciózní: Chci vyhrát Zlatý míč!

„Chci vyhrát velké trofeje a rád bych vyhrál také Zlatý míč, to by byla perfektní kariéra,“ neskrývá v rozhovoru pro Sky Sports své nemalé ambice 19letý Angličan, který minulý víkend odehrál teprve svůj třetí zápas v Premier League.

„Tento rok musím snít o velkých věcech. Minulý rok jsem nesnil o tom, že bych se přiblížil metě 30 gólů za sezonu a já jich nakonec vstřelil 26, což byl pro mě obrovský úspěch. Můj táta mi letos řekl, že musím cílit na to samé a ještě to překonat,“ svěřil se se svými plány.

O Abrahama v létě usilovalo několik klubů z Premier League. Velký zájem jevil také například nováček ligy Newcastle. Mladý útočník ale nakonec dal přednost Swansea jejímu trenérovi Paulu Clementovi. „Bylo to pro mě a mou rodinu velké rozhodnutí. Shrnuli jsme si fakta a rozhodli se, že Swansea je pro mě nejlepší místo. Mluvil jsem také s trenéry v Chelsea a ti mi řekli, že Paul (Clement) je fantastický člověk a hodně mi pomůže se zlepšit,“ odůvodnil své rozhodnutí.