Čech v hokejové brance: Nepřehnal to „Pan Dokonalý“ s generálkou?

Už v pátek se zvedne opona anglické Premier League, jejíž velkou stálicí je gólman Arsenalu Petr Čech. Právě jeho tým odstartuje nejkvalitnější ligovou soutěž světa duelem s předloňským šampionem z Leicesteru. S Petrem Čechem v bráně, nebo jen na lavičce náhradníků?

Čech v hokejové brance: Nepřehnal to „Pan Dokonalý“ s generálkou?

Čech má za sebou kompletní přípravu, kterou absolvoval zdravý, byl s týmem na australském turné, je to starý mazák a ví, čeho je jeho tělo schopno. Ale odskočit si dva dny (slovy: DVA) před ostrým startem sezony přes půl Evropy na hokejovou exhibici do Brna, to je podle mě hodně silné kafe.

Ano, Petr Čech neutekl z Londýna „načerno“, dostal svolení ArsenaWengera s podmínkou, že se ještě ve středu vrátí do britské metropole a ve čtvrtek bude dopoledne normálně na tréninku. Stalo se, Čechovým dopravním prostředkem měl být soukromý tryskáč.

Čech se na první třetinu rozlučky svého kamaráda Martina Havláta postavil do brány jako spoluhráč Jágra a spol. a čelil střelám hráčů mistrovské Komety. Dostal čtyři góly, což není nikterak ponižující. Novinářům v hale Rondo bezelstně říkal, jak bylo v bráně pro něj všechno nové, jak se musel učit, byť v Anglii se občas na led a do brány postaví.Naposledy prý v dubnu. A že vůbec nechtěl chytat, ovšem oslavenec Havlát jej přemluvil a tak Čechíno na dvacet minut nastoupil.

Jestli se video ze zápasu dostalo až k Wengerovi, tak musel být francouzský stratég londýnského klubu celý bez sebe, když viděl své eso sice v bráně, ale s betony, vyrážečkou, hokejkou a hlavně na bruslích a na ledě. To byla generálka na ligu!

Petr Čech v Brně také přiznal, že v hokejové bráně to bylo těžší, než chytat penalty proti Chelsea (v narážce na víkendový Superpohár v Anglii). „Jedna třetina tady byla pro mě obrovským zpestřením,“ řekl.

S tím lze souhlasit, kdyby se jako bumerang nevracel termín zahájení PremierLeague. Stejně jako s charitativním podtextem celé Čechovy účasti na hokejové exhibici. Přesto je z Čechova konání cítit jakýsi náznak syndromu anglického vyhoření. „Vždyť mám toho tolik za sebou, že takové odskočení do Brna mi nemůže uškodit. Vrátím se a vše bude v pohodě,“ dá se „mezi řádky“ vyčíst z jeho počínání.

Z počínání muže, který si vždy zakládal na dokonalosti, preciznosti a stoprocentním přístupu k plnění povinností. Ne nadarmo si Čech vysloužil přezdívku „Mr. Google“ či „Pan Dokonalý“. Ale ať se na mě nezlobí, tohle do této mozaiky nezapadá.