Poznatky z PL: Agüero neumí penalty, Walcott si útok užívá

Osmé kolo anglické Premier League nám nabídlo několik zajímavých poznatků. Po víkendových zápasech se mluví o penaltách Manchesteru City, krizi Leicesteru či formě Thea Walcotta.

Poznatky z PL: Agüero neumí penalty, Walcott si útok užívá

4. Agüero neumí pokutové kopy


Penalta se nedá chytnout, jen špatně kopnout. Tuto frázi jistě znáte. A moc dobře ji zná i Sergio Agüero. Ten v letošní sezóně kopal už osm penalt, úspěšný byl ale jen v polovině. Dosud si v Premier League držel stoprocentní bilanci, skóroval ve všech třech případech. Proti Evertonu ale selhal a někteří fanoušci Citizens se dožadují, aby byl na penalty určen někdo jiný. Ale na mysli nejspíš nemají Kevina de Bruyneho, který v sobotu taktéž selhal.

[break]

3. Walcott ve skvělé formě


Theo Walcott je spasitelem Arsenalu a svou novou roli si užívá. Olivier Giroud a Danny Welbeck jsou na marodce, Lucas se z ní nedávno vrátil a na základ to ještě není. Proto hraje v útoku Theo Walcott, a to ve vynikající formě. V lize si v osmi duelech připsal pět branek a tři asistence, v Lize mistrů skóroval dvakrát za pouhých 70 minut! Arsenal momentálně lepšího hráče nemá a Arséne Wenger s jeho výkony může být nadmíru spokojený.

[break]

2. Borja si zaslouží více prostoru


Swansea ho ze Španělska přivedla za 15 milionů liber, začátek nové sezóny ale kvůli zranění zmeškal. Borja Bastón se v polovině září vrátil, ale příliš šancí nedostával. Proti Arsenalu ale ukázal, že by měl dostávat více příležitostí. Španělský útočník přišel po hodině hry a brzy na to skóroval. Byl aktivní a tlačil tým za vyrovnáním. Arsenal sice zvítězil, ale Bastón ukázal, že má v Premier League budoucnost.

[break]

1. Leicester a kocovina?


Po osmi kolech osm bodů a třinácti pozice. Leicester je údajně v krizi a má pomistrovskou kocovinu. Alespoň tak se mluví o svěřencích manažera Claudia Ranieriho. Pravda to ale nejspíš úplně nebude. Leicester se nikdy nepovažoval za tým plný hvězd. Loni se sešlo několik věcí, hlavní roli hrála neustálá euforie Lišek. Nyní už neexistuje a tak na Leicester čeká zřejmě jen klidný střed ligové tabulky.