TOP 5 možných náhrad za nynějšího manažera Arsenalu

Nedávno slavil kulaté 20. výročí na lavičce Arsenalu. Arsene Wenger se za tu dobu stal neodmyslitelnou součástí a uctívanou legendou severolondýnského klubu. Každý příběh má ale svůj konec a ten Wengerův by mohl nastat po skončení této sezony.

TOP 5 možných náhrad za nynějšího manažera Arsenalu
Francouzskému lodivodovi bude totiž na Emirates Stadium končit smlouva a zatím se nijak nevyjádřil k tomu, že by se chystal podepsat novou. Bude tak Arsenal příští léto hledat nového manažera? Nabízíme pět potenciálních jmen, jež by mohla dosavadního kouče nahradit.

Joachim Löw
Velké, mezinárodně ověřené jméno. Löw by do Arsenalu mohl svou národností dobře zapadnout, Wenger totiž v posledních letech nakoupil do týmu několik Němců, přičemž dva z nich nyní tvoří kostru týmu: stoper Shkodran Mustafi a záložník Mesut Özil. Jediná obava tkví v tom, že 56letý kouč nemá příliš zkušeností s klubovým fotbalem. Na denní bázi trénoval sice v Německu, Turecku a Rakousku, ale nikde se příliš dlouho neohřál.

[break]
Eddie Howe
Teprve 38letý manažer ukazuje své kvality a potenciál v Bournemouthu, se kterým před dvěma lety postoupil do Premier League. Byl už také spojován s uvolněným místem trenéra anglické reprezentace, post ale předem odmítl. Mladá, talentovaná anglická krev - možná právě toto Gunners potřebují, aby se posunuli výš.

[break]
Diego Simeone
Jednoznačně nejatraktivnější varianta z tohoto výběru. Simeone si udělal v Atletiku Madrid velké renomé a patří k nejlepším trenérům na světě. Charismatický Argentinec vyhrál s Atletikem ligový titul, ale dvakrát prohrál finále Ligy mistrů s odvěkým městským rivalem Realem. Není mu "ušatý pohár" se současným týmem souzen a měl by to zkusit jinde? Arsenal by byl zajímavou volbou.

[break]
Steve Bould
Do úvahy jako náhrada za Wengera připadá také jeho momentální pravá ruka Steve Bould. Jeho případné zvolení by bylo opodstatněné. Klub moc dobře zná, měl s ním už úspěchy na mládežnické úrovni - v letech 2009 a 2010 vyhrál ligový titul a je znám výbornou defenzivní taktickou připraveností.

[break]
Thierry Henry
Poslední jméno je symbolické, byť jeho jmenování by bylo dost riskantní. Thierry Henry by jako neotřesitelná legenda klubu dostal velkou důvěru, fanoušci by za ním stáli, ale zvládl by tak enormní tlak? Navíc bez předchozích manažerských zkušeností? Momentálně dělá Robertu Martinezovi asistenta v belgické reprezentaci. Třeba se za tu dobu přiučí hodně...