Liverpool nasázel Norwichi bůra, Citizens spasil Silva

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Hráči mistrovského Manchesteru City porazili ve 23. kole anglické ligy Fulham 2:0 a na vedoucího městského rivala United, kteří mají nedělní utkání s Tottenhamem k dobru, ztrácejí čtyři body. Debaklem skončilo vystoupení Norwiche na hřišti Liverpoolu. "Reds" zvítězili 5:0.

Manchester City se ujal vedení po dvou minutách hry, když se prosadil David Silva. Španělský záložník pojistil náskok v 69. minutě a svěřenci trenéra Manciniho zaznamenali čtvrté ligové vítězství za sebou. Naposledy ztratili body na konci prosince se Sunderlandem.

Pětigólový příděl Liverpoolu do sítě Norwiche odstartoval ve 26. minutě Henderson a už o deset minut později to bylo 2:0, když se po přihrávce Lucase prosadil osmnáctým ligovým gólem Suárez.

Čtvrt hodiny po změně stran zvýšil Sturridge, o chvilku později přidal další gól kapitán Gerrard a výsledek uzavřel čtvrt hodiny před koncem vlastní brankou Bennett. Liverpoolu patří v neúplné tabulce sedmé místo, Fulham je čtrnáctý.

Anglická liga - 23. kolo:
Liverpool - Norwich 5:0 (26. Henderson, 36. Suárez, 59. Sturridge, 66. Gerrard, 74. vlastní Bennett)
Manchester City - Fulham 2:0 (2. a 69. Silva)
Newcastle - Reading 1:2 (35. Cabaye - 71. a 77. Le Fondre)
Swansea - Stoke 3:1 (57. a 80. De Guzmán, 49. Davies - 90.+1 Owen)
West Ham United - QPR 1:1 (68. Cole - 14. Remy)
Wigan - Sunderland 2:3 (5. vlastní Vaughan, 79. Henriquez - 21. a 42. Fletcher, 17. Gardner z pen.)