Citizens neporazili Everton, Arsenal s Rosickým doma vyhořel s Velšany

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Manchester City uhrál doma remízu s Evertonem, Arsenal, v jehož dresu se v závěru objevil i uzdravený Tomáš Rosický, doma prohrál se Swansea, ta dala dva góly v závěru zápasu. V londýnském derby jasně přehrál Tottenham Fulham, Liverpool jen s námahou porazil slabý Southampton. QPR Harry Redknappa remizovali s Aston Villou, zatímco Stoke si veze cennou výhru ze hřiště West Bromu.

Manchester City pokračuje ve své sérii neporazitelnosti v Premier League, nicméně doma na Etihad Stadium se musel proti nadšeně bojujícímu Evertonu spokojit s bodem. Everton se ujal vedení díky gólu Fellainiho, když zužitkoval centr Leightona Bainese. Domácí vyrovnali díky Carlosi Tévezovi, ten proměnil penaltu nařízenou za faul Fellainiho na Edina Džeka. City měli ve druhém poločase převahu, nicméně si nevytvářeli gólové příležitosti. Everton mohl získat všechny tři body po přímém kopu Nikici Jelaviće, ten jen zázrakem neskončil v brance City. Ti se tak minimálně na pár hodin dostali do čela tabulky.

Záložník Michu jen posílil svoji pozici mezi objevy Premier League, když dvěma góly zařídil výhru Swansea na hřišti Arsenalu. Španělský útočník se poprvé prosadil dvě minuty před koncem zápasu. Nejdřív si krásně vyměnil míč s Luke Moorem a zatočil míč kolem Wojciecha Szczesnyho. Druhá branka padla po dobré práci Nathana Dyera, ten vybojoval míč a vyslal Michu do průniku, který fotbalista zakončil druhým gólem. Největší příležitost Arsenalu měl Gervinho, jenže v jasné šanci selhal. Závěrečnou čtvrt hodinku si v dresu "Kanonýrů" zahrál i uzdravený kapitán české reprezentace Tomáš Rosický.

Více o návratu Rosického zde

Dva góly Jermaina Defoa pomohly Tottenhamu k výhře na hřišti Fulhamu a také ke třetí výhře v řadě. Po bezbrankovém poločase se nejdříve prosadil střelou ze sedmadvaceti metrů Sandro, následující minuty si pro sebe zabral Defoe. Ten dal nejdříve gól dorážkou zblízka, třetí gól svého týmu pak vstřelil po přihrávce bývalého fotbalisty Fulhamu Clinta Dempseyho. Domácí Cottagers už nevyhráli sedm zápasů v řade, zatímco Spurs zdá se nalezli svůj rytmus. Zajímavostí je, že Gareth Bale dostal druhou žlutou kartu za filmování v řadě.

Anglická liga - 15. kolo:

West Ham United - Chelsea 3:1 (63. C. Cole, 86. Diamé, 90.+1 Maiga - 13. Mata)
Arsenal - Swansea 0:2 (88. a 90. Michu)
Fulham - Tottenham 0:3 (72. a 77. Defoe, 56. Sandro)
Liverpool - Southampton 1:0 (43. Agger)
Manchester City - Everton 1:1 (43. Tévez z pen. - 33. Fellaini)
QPR - Aston Villa 1:1 (19. Mackie - 8. Holman)
West Bromwich - Stoke 0:1 (75. Whitehead)
Reading - Manchester United 3:4 (8. Robson-Kanu, 19. Le Fondre, 23. Morrison - 16. z pen. a 30. Rooney, 13. Anderson, 34. Van Persie